Гірлянди варто обирати з не дуже тонким проводом - фахівці
Такими є результати випробувань ДП "Укрметртестстандарт".
На дві з них були українські сертифікати відповідності, які завжди рекомендують працівники установи вимагати у продавців.
Згідно з результатами випробувань, всі гірлянди можуть вразити електричним струмом. Мерехтливі прикраси генерують радіоперешкоди та можуть пошкодити інші прилади.
Найбільш вразливим місцем кожного із зразків був блок управління, за допомогою якого переключається швидкість мерехтіння лампочок. Його корпус зроблений не із вогнетривкого матеріалу, що може спричинити пожежу.
Фахівці радять при покупці гірлянд звертати увагу на вартість прикраси, наявність маркування і на товщину проводу.
"Якщо провід як ниточка, то гірлянда не може бути безпечною", - пояснив начальник науково-технічного випробувального центру ВЦ УкрТЕСТ Анатолій Гіндікін.
В 10 гірляндах переріз проводу був у 2-3 рази менший, ніж вимагають нормативи. Це може призвести до плавлення ізоляції, та відкривати доступ до струмопровідних частин, спричинити пожежу.
До того ж колір шнуру, згідно з нормативами, повинен бути зеленим.
У всіх гірляндах не було маркування. Ще їх об'єднує низька ціна.
"Якщо ви вибираєте гірлянду із її вартістю в 9 грн. в Києві, то не можете вимагати, щоб вона була якісна та безпечна, бо в Китаї вона коштує 1 долар за 10 - 20 штук. Ті гірлянди, що коштують 100-150 гривень, на наш погляд, безпечні. Вони теж зроблені в Китаї, але з вимогами міжнародних та українських стандартів", - констатує Анатолій Гіндікін.
"Українська правда. Життя"