Диктант з української без жодної помилки написали лише три людини

— 6 грудня 2010, 11:41

Диктант з української мови транслювали 9 листопада - в день української писемності та мови. А в п'ятницю, 3 грудня, Національне радіо назвало переможців, повідомляє Радіо "Свобода".

Священик Олександр Овчінніков із Білоцерківського району Київської області став одним із трьох переможців. Отець Олександр не допустився у тексті жодної помилки.

"Я перейшов на українську мову всього 10 років тому. А мені вже далеко за 50", - розповів священик.

"Я походжу з російської родини, батьки мої родом з Дону та Волги. Тому з одного боку важко для мене було писати диктант, а з іншого - ніякого геройства, бо в мене ж дружина галичанка, яка призвичаїла нас правильно ставитись до рідної землі. І нам іншого не треба. Необхідно усвідомлювати, що лише так себе має поводити українська родина", - пояснює він.

[L]

Також бездоганно написали радіодиктант коректор за фахом Ольга Голобородько з Києва та учений біолог Олена Андрущенко, яка долучила до написання диктанту майже всю свою родину - бабусю, сина та доньку.

Саме 7-річна Софійка Андрущенко і стала наймолодшою учасницею всеукраїнського диктанту. Звичайно, школярка допустилась помилок, адже не так давно лише навчилась писати, але слухати диктант по радіо Софійці дуже сподобалось. "Було цікаво. Мені мама не допомагала, я сама писала", - розповідає дівчинка. - Мені сподобалось усе!".

Найстарішим учасником всеукраїнського диктанту національної єдності виявився 92-річний Іван Шматько із Мелітополя. А найактивнішими виявилися слухачі Києва та Львівської області. За словами Лариси Тарасової, всеукраїнський диктант - у першу чергу патріотична акція.

Найтиповішими помилками стали пунктуаційні знаки, а також більшість учасників не вжили лапки, у виразі "полонені" верблюди. Слово "полонені" вживалось у переносному значенні.

А загалом, організатори говорять про високий рівень знання української мови усіма, хто писав диктант. Участь в акції взяли понад 11 тисяч осіб з України та з-за кордону.

Переможці конкурсу, які допустились не більше однієї помилки, отримали призи від Національного радіо - радіоприймачі, аудіодиски з записами голосів класиків української літератури, аудіо-версію "Кобзаря" Тараса Шевченка, словники та книжки відомих українських мовознавців. Усі призи розішлють поштою.

Найграмотніші учасники отримали грошові призи від Ліги українських меценатів. А родина Андрущенків отримала ще й спеціальний приз від видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", які особисто їм подарував директор видавництва Іван Малкович.

Диктант усією Україною писали вже в 10-й раз поспіль. Такі акції також популярні у Польщі, Франції, Китаї.

Реклама:

Головне сьогодні