Для купівлі квартири українцю потрібно збирати гроші 50 років

39
3 січня 2011

Такого висновку дійшло видання "Дело", проаналізувавши динаміку цін нерухомості за останній рік і платоспроможність населення.

"За нашими підрахунками, середньостатистичній українській родині потрібно збирати близько 20-22 років при тому, щоб 100% сімейного доходу відкладати. Якщо припустити, що 50% доходу витрачається на їжу та інше, то необхідно не менше 50 років", - пояснює фахівець з маркетингу "SV Development" Сергій Костецький.

В якості основної міри розрахунку доступності житла використовувалося співвідношення вартості нерухомості до доходів населення.

Реклама:

Цей показник враховує відповідність ціни на умовний середній будинок або квартиру до середнього доходу родини після сплати всіх податків і виражається кількістю років, необхідним для придбання власного житла.

Середня вартість квартири в Україні бралася з розрахунку 60 тисяч євро, середній річний дохід - 2,8 тисячі євро.

"На сьогодні найоптимальніше співвідношення ціна/дохід спостерігається в США, у Марокко при мінімальній зарплаті і доволі високій ціні на нерухомість період накопичення максимальний", - продовжує Костецький.

За оцінками експертів компанії EVANS, саме США лідирує в рейтингу країн із найдоступнішою нерухомістю для жителів.

Так, середня вартість житлової нерухомості в цій країні дорівнює 95,5 тисячам євро. А середній річний дохід родини - 35,3 тисячі євро. Після підрахунків нескладно визначити, що придбати квартиру середньостатистичний американець може вже через 2,7 роки роботи. Це у вісім разів швидше, ніж жителю України.

На другому місці за доступністю нерухомості йде Домініканська Республіка (середня вартість житлової нерухомості - 33,5 тисяч євро; середній річний дохід родини - 9,5 тисяч євро). Здійснити мрію з купівлі квартири домініканець може, відкладаючи середню зарплату протягом 3,5 років.

Реклама:

Замикає трійку лідерів Чилі, де середня вартість житлової нерухомості - 45,8 тисяч євро; середній річний дохід родини - 11,3 тисяч євро. Жителю країни потрібно працювати 4,05 роки для того, щоб купити квартиру у своєму регіоні.

"В Україні за останні 2 роки співвідношення ціна/дохід істотно змінилося в меншу сторону. Наприклад, у 2008 році середньостатистичному українцю необхідно було збирати на квартиру мінімум 30 років, сьогодні 20-22 роки (якщо нічого не їсти)", - пояснює Костецький.

"Тобто падіння цін на нерухомість набагато істотніше, ніж зниження рівня заробітної плати в період кризи", - додає він. На думку гравців ринку в найближчі десять років ситуація в Україні істотно не зміниться.Реклама: