На Закарпатті відкрили перший центр штучного запліднення ВІЛ-інфікованих

— 6 січня 2011, 16:22

Будівництво в Ужгороді Центру штучного запліднення ВІЛ-інфікованих ініціювало Міністерство охорони здоров'я, а профінансувала Всеукраїнська громадська організація, що об'єднує носіїв ВІЛ-інфекції та людей, хворих на СНІД.

Послуги надають лише тим парам, де жінка здорова, а вірус має тільки чоловік, повідомляє "Німецька хвиля".

За словами головного лікаря Закарпатського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Івана Миронюка, згодом подібні центри можуть бути відкритими і в інших областях.

"У нас заплановано надати ці послуги 200 парам, жителям України. Відпрацювати саму технологію, показати її ефективність, показати, в першу чергу, її безпечність і, можливо, в майбутньому вже впроваджувати на всій території України", - зазначив він.

Процедура штучного запліднення передбачає складний процес очищення сім'яної рідини від вірусу імунодефіциту та суворий контроль за її якістю. Це гарантує народження здорового потомства та убезпечує від зараження майбутню матір.

Як повідомили у прес-центрі обласного управління охорони здоров'я, всі послуги в рамках цього проекту - безкоштовні.

Обстежитись і спробувати завагітніти у такий спосіб уже зголосилося 200 подружніх пар. Раніше народити здорову дитину у них майже не було шансу.

Нині в Україні зареєстровано понад дві тисячі ВІЛ-інфікованих дітей. Вірус імунодефіциту їм дістався у спадок від батьків.

Реклама:

Головне сьогодні