Найщедріші філантропи Америки 2010

Свій щорічний рейтинг благодійників представило видання The Cronicle Of Philantropy.

Фінансист Джордж Сорос, який перебуває на першій сходинці, потрапляє до списку найщедріших добродіїв Америки вже вп'яте.

У 2010-му 80-річний інвестор передав 332 мільйони доларів своєму фонду "Відкрите суспільство", що підтримує розвиток демократичних інституцій в Центральній та Східній Європі, а також у країнах колишнього СРСР.

Друге місце в списку найщедріших належить меру міста Нью-Йорк Майклу Блумбергу. Сума, яку 68-річний політик витратив за минулий рік на громадську діяльність, соціальне забезпечення та розвиток мистецтв, становить 279,2 мільйони доларів.

Загалом фінансову допомогу від Блумберга одержали 970 некомерційних організацій.

ВІДЕО ДНЯ

На третьому місці перебуває банкір Томас Денні Сенфорд, який пожертвував 100 мільйонів однойменному фонду Sanford Health Foundation. Ці кошти буде витрачено на заснування національного інституту, що займатиметься дослідженнями в галузі лікування раку молочної залози.

Іще 50 мільйонів отримав від філантропа Інститут медичних досліджень Сенфорда-Берхема, 10 мільйонів - Дитяча лікарня Флориди та 2,5 мільйони - місіонерська організація.

Бізнесмен Ірвін Марк Джейсобс та його дружина Джоан посідають четверту сходинку в Топ-50, а їхній внесок становить 119,5 мільйонів доларів.

Зокрема, 75 мільйонів з цієї суми буде витрачено на спорудження нового медичного центру, який буде названо на честь подружжя. 39,1 мільйонів отримав фонд, що входить до Єврейської спільноти в Сан-Дієго. Через нього торік було започатковано кілька грантів.

На п'ятій сходинці опинилося ще одне подружжя - Елі та Едіт Броуді. Однойменна фундація, яка торік одержала від благодійників 118,3 мільйони доларів, займається підтримкою громадських програм, музеїв сучасного мистецтва.

Крім того, діяльність фонду Броуді спрямована на покращення початкової та середньої шкільної освіти, розвиток медичних та наукових досліджень.

Підприємець Леонард (він же Леонід Васильович) Блаватнік, який разом з родиною виїхав з СРСР у 1978-му році, посідає шосту сходинку в списку американських благодійників.

53-річний засновник компанії Access Industries виділив Університету Оксфорда 117,2 мільйонів доларів на заснування Школи управління Блаватніка.

Сам філантроп не є колишнім студентом цього всесвітньо відомого закладу. Рівень бакалавра з математики він здобув ще в Московському державному університеті. Переїхавши до США Блаватнік продовжив освіту в Колумбійському університеті, а згодом у Гарварді.

На сьомій сходинці перебуває відома меценатка Френсіс Ласкер Броуді, яка пішла з життя у віці 93 років у 2009-му. Посмертний дарунок від неї в розмірі 110 мільйонів доларів отримала торік освітня та дослідницька організація The Huntington Library, Art Collections and Botanical Gardens. Ласкер Броуді протягом 20 років була членом її наглядової ради.

Кошти для цієї пожертви були одержані після продажу лос-анджелеського маєтку Ласкер Броуді та зібраної нею колекції творів мистецтва, включно з шедеврами Пікассо, Матісса та Джакометті.

Восьме місце належить 82-річному фінансисту Томасу Бун Пікензу, який пожертвував 101 мільйон доларів Державному університету Оклахоми. Із цих коштів, за досягнення у навчанні, одержуватимуть стипендії незаможні студенти.

Загалом за своє життя Пікенз презентував своїй alma mater близько півмільярда доларів. Після смерті філантропа на учбовий заклад також чекає спадок.

Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі отримав торік 100,5 мільйонів доларів від Мейера та Рене Ласкін. Це подружжя посідає дев'яту сходинку.

Голова правління компанії Scope Industries та його дружина познайомилися саме в Каліфорнійському університеті, де півстоліття тому він вивчав економіку, а вона - соціологію.

Останню сходинку в десятці найщедріших розділили між собою подружжя Беніофф та творець соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг.

Марк та Лінн Беніофф пожертвували 100 мільйонів доларів на спорудження нової будівлі Дитячої лікарні Сан-Франциско. 26-річний Цукерберг заснував на таку ж суму власний освітній фонд Startup: Education.

До п'ятдесятки найщедріших філантропів увійшов також засновник корпорації Oracle Лоуренс (Ларрі) Еллісон, який торік витратив 45,1 мільйонів на медичні дослідження.

Крім того, до списку потрапив старший брат Джорджа Сороса - Пол Сорос, який разом із дружиною Дейзі виділив 25 мільйонів доларів на стипендії для іммігрантів.

P.S. Рейтинги меценатів в Україні складаються вкрай рідко. Однак до останнього з таких (за 2008-2009 роки, за версією видання "Дело") потрапили Віктор Пінчук, Сергій Тарута, Рінат Ахметов, Олександр Фельдман, Дмитро Андрієвський, Юрій та Тетяна Логуш та інші відомі фігури.

Реклама:

Головне сьогодні