Створено найменший комп'ютер у світі – 1 квадратний міліметр

— 25 лютого 2011, 13:06

Пристрій для вимірювання тиску розміром 1 квадратний міліметр будуть вживляти в око пацієнтам.

Комп'ютер має низькопотужний мікропроцесор, сенсор тиску, пам'ять, тонкоплівкову батарею, сонячну батарею та антену, що передаватиме дані на зчитувальний пристрій.

Пристрій, розроблений спеціалістами з Університету Мічігану, ще не має назви. Надходження його в продаж очікується за кілька років, повідомляє The Daily Mail.

"Наступним великим кроком буде досягти (створення) систем міліметрового розміру з багатьма програмами для моніторингу нашого тіла, довкілля та осель", - каже один з винахідників пристрою, професор Денніс Сільвестер.

Процесор пристрою для вимірювання очного тиску належить до третього покоління чіпів "Фенікс", зі "сплячим режимом" для скорочення обсягів споживання енергії.

РЕКЛАМА:

Найновішій системі достатньо 15 хвилин, аби здійснити вимірювання. Споживає вона в середньому 5,3 нановатт.

Аби батарея заряджалася, її слід щодня на 10 годин виставляти на денне світло, або ж на 1,5 години - на сонце. Інформацію прилад може зберігати протягом тижнів.

"Це перша справді завершена міліметрового розміру комп'ютерна система", - каже про свій винахід професор Сільвестер.

"Наша робота унікальна в тому сенсі, що ми думаємо про завершені системи, в яких усі компоненти є низькопотужними та вміщуються на одному чіпі. Ми можемо збирати дані, зберігати їх та передавати", - розповідає він.

Науковці звертають увагу на відомий закон Гордона Белла про те, що з кожним десятиріччям з'являтимуться менші та дешевші комп'ютери.

Так, на зміну персональним комп'ютерам 1980-х прийшли лептопи 1990-х, а в новому тисячолітті з'явилися смартфони.

Реклама:

Головне сьогодні