Жінки в Україні освіченіші, але більше втомлюються від життя

45
8 березня 2011

В Україні повну вищу освіту мають 25,1% жінок (і 22,6% чоловіків), 27,8% навчалися в технікумах (і 26,9% чоловіків), 24% закінчили середню школу (15,6% чоловіків). Початкову освіту мають 3,6% жінок і (1,1% чоловіків).

Такі дані надав Київський міжнародний інститут соціології за результатами опитування 2032 респондентів, передає DT.UA.

Однак жінки протягом всього життя почувають себе якщо вже не зовсім погано, то тільки відносно добре. Вони частіше відвідують лікарів, частіше скаржаться на здоров'я і просто на втому від життя.

У той же час, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, середня очікувана тривалість життя при народженні у жінок - 74,8 років, а у чоловіків - 64,3 років.

"Виходячи із сучасних тенденцій, очікувана тривалість життя при досягненні сорока років: у жінок - 37 років, у чоловіків - 28 років; при досягненні пенсійного віку у жінок (55 років) - 23,9 років, у чоловіків (60 років) - 14,7 років. Середній вік жінок у нашій країні становить 42,6 років, а чоловіків - 37,3 років", - повідомила старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Ганна Герасименко.

До речі, за даними Інституту демографії, домогосподарок в Україні по відношенню до всіх працюючих жінок 15-70 років, близько 10%, або 22,5% від числа всіх економічно неактивних жінок (до цієї категорії ще належать пенсіонери, інваліди, безробітні, учні та студентки).

Українки стали менше "рватися у сім'ю", і це вже помітно - середній вік української нареченої сьогодні склав 27,44 років. Українки в середньому бажають мати двох дітей, а в реальності так відбувається не у всіх: середній сумарний коефіцієнт народжуваності (на одну жінку) становить 1,46. Тільки 16,8% опитаних демографами вважають, що первісток у сучасної жінки може з'явитися вже по досягненню повноліття.

Як зазначила провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Юлія Галустян, жінки, що живуть у шлюбі, гіршої думки про своє здоров'я, а розлучені та одинокі жінки оцінюють своє здоров'я подекуди краще, аніж чоловіки, які намагаються відповідати стереотипу, що могутні й сильні.

За даними КМІС, тільки 2% жінок оцінюють своє здоров'я як відмінне (і 7,9% чоловіків), дуже хорошим вважають його 5,2% жінок (і 9,4% чоловіків), хорошим - 22,3% жінок (і 29, 2% чоловіків). Погане здоров'я у 23,9% жінок (і у 13,9% чоловіків).powered by lun.ua