Заявки на польські візи прийматимуть в електронному вигляді

— 1 червня 2011, 11:30

З 1 червня Генконсульство Польщі у Львові впроваджує обов'язкову електронну реєстрацію візових анкет. На такий крок консульство йде з метою покращення обслуговування прохачів віз та зменшення черг.

Без попередньої реєстрації на веб-сторінці консульства документи на отримання візи не прийматимуть, це стосується будь-якого типу віз, повідомив консул Анджей Дрозд, якого цитує Deutsche Welle.

Отримувачу потрібно набрати всі анкетні дані в електронному варіанті і видрукувати анкету. Вже на видрукуваному документі буде штрих-код, а ще особа отримає інформацію про день і приблизний час прийому у консульстві. Такий порядок, на думку консула, дозволить виправити ситуацію з чергами біля консульства.

Вони, можливо, і не зникнуть зовсім, каже Анджей Дрозд, але стоятимуть лише ті особи, яким призначено зустріч, і люди будуть упевнені, що здадуть документи цього дня. Електронна система додасть зручностей і спростить питання отримання візи, вважають дипломати.

Електронна реєстрація є не новою, ця форма вже десять місяців діє у семи польських консульствах в Україні, щоправда вона не була обов'язковою для фізичних осіб.

ВІДЕО ДНЯ

Обов'язковою вона стає лише для прохачів в окрузі польського консульства у Львові, згідно з оголошенням на сайті. Кілька років тому польське консульство вже мало невдалий досвід впровадження системи електронної реєстрації, тоді програма не витримала хакерських атак і дипломатичній установі довелося відмовитися від такої форми.

Ця програма є більш досконалою, переконують поляки. Консул Анджей Дрозд сподівається, що після впровадження е-системи, темпи прийому документів не спадуть, а це до 2 тисяч осіб щодня. Водночас, він додав, що консульство залишає можливість подачі документів без реєстрації, але за умови надзвичайних життєвих ситуацій.

Польська сторона також планує відкриття спеціальних візових центрів, до послуг яких зможуть вдатися українці за відповідну плату.

Реклама:

Головне сьогодні