Україну назвали одним із світових центрів хакерства

— 15 червня 2011, 13:00

Україна - дуже важливий центр хакерства і кіберзлочинності, поруч із такими центрами як Росія, Бразилія, Китай і меншою мірою - Індія. У цих країнах - досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування.

Про це в ході інтервю виданню Бі-бі-сі заявив британський журналіст та історик, автор низки досліджень і книг про організовану злочинність у Європі Міша Ґленні.

На питання про те, чи варто пересічним українцям перейматися інтернетною загрозою, Ґленні відповів: "Якщо ви не сприйматимете всерйоз загрозу вірусів та інших комп'ютерних програм, які запускають зловмисники, то або ваші комп'ютери, або комп'ютери ваших близьких будуть уражені. І коли щораз більше українців користуються інтернетом для щоденних потреб і більше їх користуватиметься банківськими послугами через мережу, продаватимуть чи купуватимуть через інтернет, вони щораз більше опинятимуться під загрозою стати жертвами різних видів кіберзлочинності", - каже він.

Британський журналіст також зазначив, що окремою проблемою є комп'ютери, які керують системами електропостачання, водопостачання та інших систем інфраструктури.

Утім, він також говорить про те, що кіберзлочинність не є негайною загрозою для кожного. А Україна, на його думку, тут в особливому становищі, адже має один із найнижчих у Європі рівнів під'єднаності до інтернету. Ідеться десь про 20% користувачів інтернету від загалу населення. І це означає, що відносно мало людей можуть бути потенційними жертвами кіберзлочинності.

"Іншим аспектом кіберзлочинності, в результаті якого Україна перебуває у відносній безпеці є те, що більшість кіберзлочинів є злочинами проти власників кредитних карток. А більшість власників кредиток живе у США, західній Європі, Японії і на Близькому Сход", - каже експерт.

"Це означає, що українці - у відносній безпеці. Але попри низький рівень користування інтернетом Україна стала місцем, де кіберзлочинність досить давно перетворилася на галузь бізнесу", - каже Міша Ґленні.

Реклама:

Головне сьогодні