У джунглях Амазонки виявили невідоме плем'я індіанців. Фото

— 24 червня 2011, 12:26

У джунглях Амазонки знайдено раніше невідоме плем'я індіанців, які не контактують із цивілізацією. Це підтвердила влада Бразилії.

Як пише ТСН із посиланням на Daily Mail, перші ознаки існування групи чисельністю близько 200 осіб були виявлені за допомогою супутника. Спочатку на кордоні Бразилії та Перу були помічені великі розчищені від лісу зони, які свідчать про те, що там живуть люди.

Існування племені підтвердила відправлена ​​в цей район у квітні повітряна експедиція. Індіанців знімали з літака, щоб не зруйнувати їх устрій життя спробами вступити в контакт. Бразильське Національне індіанське суспільство (FUNAI) традиційно використовує літальні апарати для зйомок ізольованих племен.

Всього на часі в джунглях бразильської Амазонки виявлено 68 таких груп, відрізаних від цивілізації. У великій резервації Вале до Явара (за площею вона порівнянна з Португалією), де живуть знайдені зараз індіанці, існують ще 14 таких же "недоторканих" племен.

Виявлене нині плем'я живе у великих будинках, покритих соломою. Індіанці займаються сільським господарством: вирощують кукурудзу, банани, боби та інші культури.

За попередніми висновками фахівців, це плем'я належить до мовної групи пано - її представники живуть в дощових лісах Бразилії, Перу і Болівії.

Крім уже відомих 14 груп, співробітники FUNAI на супутникових знімках визначили ще вісім місць, де можуть проживати люди. Таким чином, загальна популяція в резервації може сягнути двох тисяч осіб.

Їх культурі і власне життю загрожують браконьєрство, заготівля лісу і видобуток корисних копалин у регіоні, а також розчищення простору фермерами, місіонерська діяльність та розповсюдження наркотиків уздовж кордону Бразилії.

Крім того, ці люди можуть постраждати від процесу видобутку нафти на приамазонській території в Перу.

Але поки, незважаючи на всі небезпеки, велика частина бразильських тубільців зберігає свою рідну мову і традиції.

Багато племен довго боролися за збереження контролю над землями, на яких традиційно жили. У 1988 році вони нарешті отримали на них законні права, затверджені в Конституції Бразилії. З тих пір 11% території країни і 22% Амазонії знаходяться у володінні тубільців.

Реклама:

Головне сьогодні