Кожний четвертий італієць свариться із сусідом

— 29 червня 2011, 13:32

26% італійців сваряться зі сусідами. Серед найпоширеніших причини розв'язання "сусідських баталій" - неправильно припарковане авто на спільній стоянці, нічний гармидер та крикливі або з неприємним запахом домашні тварини. Вичерпавши словесний (часом дуже емоційний) потенціал переговорів, жителі намагаються приборкати сусідів через суд, пише Радіо Свобода.

Такі дані оприлюднив найбільший в Італії інтернет-портал із нерухомості Immobiliare.it, опитавши понад 3 тисячі респондентів по всій країні.

Мешканець римської багатоповерхівки Антоніо розповідає про свій досвід: "На жаль, я мав конфлікти зі сусідами. Вони навіть пошкодили двері мого помешкання. Три роки тому я поскаржився до суду, але і досі нічого не вирішилося. Певно, життя сьогодні таке нервове, ми постійно у стресах, і людям важко переносити один одного. Будь-який шелест стає приводом для того, щоб вилити свою енергію і злість на інших".

Звісно, важко залишатися байдужим і терпіти невиховану поведінку сусіда. Та стукати у двері судових органів - не завжди наймудріший крок, кажуть італійські правники. Щороку майже 2 мільйони цивільних позовів стосовно конфліктів між сусідами поповнюють архіви поліції.

"Зазвичай розгляд судової справи розтягується на роки. Часто самі адвокати протягом цього часу шукають шляхи примирення сторін, щоб скоротити цей період і уникнути також великих витрат на судові процедури", - пояснює мировий суддя Роберто Вентура.

ВІДЕО ДНЯ

За спостереженнями експертів, після скарги до суду життя не стає спокійнішим, швидше - навпаки. Образа і злість через залучення поліції надалі тільки ускладнюють відносини між сусідами.

У подібних ситуаціях роль миротворця покладають на будуправів, які відповідають за порядок і стан будинків. Коли ж і їхніх зусиль недостатньо, то вже через рік конфліктуючі сторони змушені будуть звертатися не в суд, а до Інституту громадянського посередництва. Там протягом 4 місяців за допомогою юриста-посередника сусіди мають дійти порозуміння.

Але за будь-яких драматичних обставин у вашому будинку головні поради залишаються незмінними: стримувати емоції, примиритися зі сусідом і взагалі - толерантно ставитися до ближнього.

Реклама:

Головне сьогодні