Прогульники ЗНО "коштували" бюджету понад 10 мільйонів

— 30 червня 2011, 17:17

У четвер, 30 червня в інформаційній агенції "Українські новини" відбулась прес-конференція на тему "Напередодні вступу: ризики та загрози вступної кампанії 2011". Під час прес-конференції експерти підвели підсумки зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року, визначили головні ризики вступної кампанії та розповіли про механізми захисту прав абітурієнтів.

Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зупинилася на результатах громадського спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням 2011 року.

Так, спостерігачі ОПОРИ відзначили доволі якісний рівень організації тестування та більш дисципліновану поведінку його учасників. Абітурієнти в меншій мірі відволікалися на допоміжні засоби і концентрувалися на змісті тестів. Таким чином в рази зменшилася кількість анульованих робіт на підставі порушень процедури проходження ЗНО з боку його учасників.

Проблемним залишається питання явки та тестування та ефективного використання коштів державного бюджету, який втрачає, починаючи з 2010 року мільйони гривень, через необов'язковість ЗНО для окремих категорій абітурієнтів.

Так, у 2011 році з бюджету дарма було витрачено 10 мільйонів 296 тисяч 080 гривень через падіння явки. На тестування передумав йти 128 701 абітурієнт.

Серед проблемних організаційних питань ОПОРА відзначає недостатньо продуману доставку сертифікатів абітурієнтам, більш розтягнуту в часі перевірку робіт абітурієнтів порівняно з минулим роком та

Втім, набагато більш неординарним може виявитися 2012 рік, коли тестування знову співпадатиме в часі з періодом навчання у школі, а закінчити проведення ЗНО планують до середини червня. Таким чином вирішено питання Євро-2012, якому не повинна стати на заваді жодна масштабна суспільно значуща кампанія.

Крім того, наступного року випускатимуться ті школярі, які з 5 класу повноцінно вивчали 2 іноземні мови. Якщо вони захочуть складати обидві, то за чинної системи групування іноземних мов для одночасної їх здачі, від однієї доведеться відмовитися.

Визначаючи найбільші ризики вступної кампанії, котра офіційно стартує з 1 липня, експерти звернули увагу на можливих порушеннях під час процесу зарахування студентів, особливо - при посуванні рейтингового списку абітурієнтів. Минулого року це стало одним з найбільш корупційно-чутливих елементів вступної кампанії.

Хоча умови прийому більш чітко визначили порядок зарахування та оприлюднення до трьох обновлюваних рейтингових списків, залишається загроза щодо маніпуляції їх змістом та доступом до інформації щодо звільнених місць обмеженого кола осіб.

Новою проблемою 2011 року стане розширення частки абітурієнтів, котрі мають право вступати до ВНЗ без зовнішнього незалежного оцінювання. Минулого року такий виняток було зроблено для випускникам шкіл до 2007 року при вступі на заочні відділення.

У 2011 абсолютно усі випускники до 2007 року мають право не складати тестування і для вступу на стаціонар. Таким чином свідомо звужується сфера застосування ЗНО попри широку підтримку цієї реформи громадськістю.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні