Українці не задоволені життям - дослідження

14
1 липня 2011

Більшість українців не задоволені рівнем життя, найбільше стурбовані хабарництвом у системі охорони здоров'я і значна частина з них готові поступитися демократичними свободами в обмін на економічне зростання.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного для Європейського Банку Реконструкції та Розвитку і Світового Банку у 29 країнах Західної і Східної Європи та Середньої Азії, повідомляє Бі-бі-сі.

Так, виявилося, що лише 30% опитаних українців заявили, що вони задоволені життям. Цей показник в Україні знизився у порівнянні з 2006 роком на 8% і є нижчим середнього показника у країнах з перехідними економіками.

Реклама:

Найбільше рівень задоволення життям за чотири роки знизився у представників українського середнього класу та молоді.

Утім, лише 25% опитаних українців висловили підтримку політичній системі, яка би поєднувала демократію та вільно-ринкові економічні принципи.

Майже п'ята частина опитаних взагалі заявили, що політична та економічна система не мають значення і близько 15% висловилися за планову економіку та авторитарний стиль правління за певних обставин.

Українські респонденти також припускали, що готові були би відмовитися від політичних свобод в обмін на економічне зростання.

Корупцію українці назвали однією з найбільших проблем і особливо їх турбує потреба платити хабарі медикам.

На противагу тим українцям, які вважають демократію та свободу не такими важливими, більшість опитаних у Швеції та Німеччині, де рівень задоволення найвищий, найбільше цінують вільну ринкову економіку та права людини

Реклама:

Задоволені рівнем життя після країн західної Європи виявилися мешканці Таджикистану, який досі потерпає від наслідків багаторічної громадянської війни. З усіх країн найоптимістичніші надії на майбутнє висловили опитані в Узбекистані - в країні з одним з найжорстокіших режимів у середній Азії.Реклама: