Папа Римський відлучив від церкви 29 українських черниць

169
1 липня 2011

Папа Римський Бенедикт XVI своїм декретом відлучив від церкви 29 черниць монастиря Святого пророка Іллі в Брюховичах (Львівська область).

Причиною рішення стала відмова монахинь визнавати Папу Римського і церковну ієрархію, а також їх підтримка самопроголошеної Української правовірної грекокатолицької церкви. Українська греко-католицька церква, яка і до рішення Папи була не згодна з діями черниць, тепер має намір домагатися їх виселення з монастиря, пише Комерсант.

Декрет Папи Римського Бенедикта XVI про відлучення від церкви 29 черниць монастиря Святого пророка Іллі Української грекокатолицької церкви (УГКЦ) було видано 29 червня.

Реклама:

Конфлікт між монахинями та генеральним управлінням Святого Василя в Римі, якому підпорядковувався монастир, почався ще в квітні 2007 року.

Тоді священики УГКЦ, громадяни Чехії Антонін Догнал, Роберт Обергаузер, Річард Шпіржік і громадянин України Василь Гітюк створили в Свято-Благовіщенському монастирі села Підгірці Львівської області "Українську правовірну греко-католицька церква" (УПГКЦ) і стали себе називати "Підгорецький монахами".

У свою чергу пан Догнал проголосив себе єпископом і почав проводити богослужіння, під час яких називав Папу Римського Бенедикта XVI та предстоятелів УГКЦ єретиками. За це в травні 2009 року всі вони були відлучені від церкви верховним трибуналом Ватикану.

Ще в листопаді 2008 року черниці монастиря Святого пророка Іллі в Брюховичах публічно заявили про свою підтримку пана Догнала і про підпорядкування синоду єпископів УПГКЦ. Вони відреклися від церковної ієрархії, і розірвали зв'язок з генеральним управлінням Святого Василя в Римі.

Як пояснив промотор (секретар), справедливого трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Палій, за церковними канонами ці дії є гріхом, і черниці не можуть належати церкві.

"Ми неодноразово зверталися до них з пропозицією прийняти статут УГКЦ, направили їм два канонічних попередження, але вони проігнорували всі звернення", - зазначив Михайло Палій.

Реклама:

Як розповів Ігор Яців, прес-секретар члена синоду УГКЦ Любомира Гузара (предстоятеля УГКЦ в 2001-2011 роках), на початку 2011 року від імені Любомира Гузара було оприлюднено наступне застереження віруючим:

"Секта Догнала є ворогом нашої церкви, оскільки створили її люди , які називають себе "підгорецьких ченцями, не є католицькими священиками і монахами і відлучені від церкви".

В даний час керівництво Львівської архиєпархії УГКЦ намагається в рамках церковного процесу виселити черниць з будівлі монастиря, оскільки вони відмовляються прийняти декрет папи римського.

Разом з тим в УГКЦ вважають, що сестри і далі будуть проводити свою релігійну діяльність, оскільки в правовому полі церква не може претендувати на власність монастиря і виселяти черниць. "Складність ще й у тому, що половина сестер - громадяни Словенії та Чехії", - уточнила секретар чину Святого Василя Ігнатія Гаврилік.

"Наша декларація до мирян - це заклик до віруючих не брати участь у будь-яких обрядах під керівництвом черниць монастиря Святого пророка Іллі Ми виконали всі канонічні норми і в кінцевому рахунку відлучили монахинь від церкви", - підсумував Ігор Яців.Реклама: