Старі дошки зі звалища за рік перетворилися на ікони. Фото

— 19 вересня 2011, 15:54

Додому до 85-річної Марії Нефортуни із села Рашівка Полтавської області односельці ходять, як до церкви. І все заради маленьких іконок з ликами Миколая та Ісуса.

Справа в тому, що святі почали з'являтися на старих дерев'яних дощечках після того, як їх з попелища перенесли в будинок, пише Комсомольська правда в Україні .

"До війни наша садиба належала священикові. Стару хату розбомбили німці, довелося поруч нову побудувати. Десь п'ять років тому згорів і сарай священика. Коли ми почали розбирати завали після пожежі, знайшли дві маленькі дощечки, розміром з фотографію 10 на 15. Дуже здивувалися, що вони не згоріли... Зять вирішив їх не викидати", - згадує Марія Нефортуна.

Щось розгледіти на дощечках було неможливо. Вони були тьмяні, жовтуватого кольору і неабияк побиті шашелем. Деревинки віднесли в літню кухню і забули. Поки онуки не знайшли і не почали ними гратися.

"Побачивши це, я взяв одну дощечку в руки і оторопів - на ній з'явилося лік святого! Я відніс її до церкви, освятив, а потім поставив у будинку на найвиднішому місці, біля сімейних фотографій. Сумнівів у тому, що це ікона, вже не було. За кілька місяців на ній чітко відновилося обличчя, руки Миколи Чудотворця, навіть елементи одягу. Причому деякі деталі виявлялися буквально за тиждень..." - розповіві зять жінки.

РЕКЛАМА:

На дощечці проявився лик Миколи Чудотворця
На другий дерев'яній іконці образ святого ледь помітний. Хто на ній зображений, точно поки не ясно. Але припускають, що це лик Ісуса Христа. У церкву віддавати образки Нефортуни не хочуть, вирішили передавати їхнім дітям, онукам як сімейну реліквію.

"Прояв цих ікон відбувалося на моїх очах. Я добре пам'ятаю, яким тьмяним був святий Миколай, коли ми посвятили цю дощечку, і який він чіткий зараз. Аж світиться! У мене немає сумнівів, що сталося чудо. Відмити або відтерти старі ікони неможливо. З ними такі експерименти не проходять. Вони або поновлюються, або ні. На все воля Божа. Важливу роль відіграють атмосфера в будинку і віра людей, що живуть там", - зауваживнастоятель церкви в Рашівке отець Богдан.

Реклама:

Головне сьогодні