Греція віддасть історію в оренду

— 20 січня 2012, 11:48

Так, Акрополь можна буде зняти всього за 1600 євро в день, пише BFM.ru.

Ідею здавати в оренду історичні цінності Греції першим озвучив депутат консервативної партії "Нова демократія" Герасимос Гіакоуматос в ефірі афінської радіостанції.

"Замість того щоб скорочувати зарплати, уряд може здавати в оренду, але не продавати Акрополь та інші античні пам'ятники", - заявив він у листопаді. - "Цей захід допоможе зняти соціальну напруженість і позбавити країну від постійних страйків".

Оригінальна пропозиція, м'яко кажучи, не викликала ентузіазму у греків. Об'єднання "Верховна Рада етнічних греків", наприклад, назвало ідею "ганьбою" і "дурістю" і зажадала від Гіакоуматоса вибачень.

Зате археологи та історики депутата підтримали, заявивши, що логічно передати античні пам'ятники у приватні руки у важкі для країни часи.

ВІДЕО ДНЯ

Через всього півтора місяці міністерство культури офіційно підтвердило намір здавати головні архітектурні цінності країни в оренду. Причому в ході обговорення, ціни було знижено в декілька разів. Першим на ринку оренди з'явився Акрополь.

Спочатку планувалося, що для зйомок фільму його можна буде орендувати за чотири тисячі євро на день. Фінальна ціна, проте, склала всього 1600 євро. Для фотографів ціна знизилася з 300 до 200 євро.

Використання зображення Акрополя в буклетах, на листівках і в туристичних проспектах дозволять не за 100 євро, а всього за 30. Крім того, за ціною знімального дня, пам'ятник архітектури, якому вже 2,5 тисячі років, зможуть знімати і демонстранти для проведення своїх акцій.

Трохи пізніше міністерство культури Греції планує оприлюднити ціни на оренду храму Посейдона, Кносського палацу, Акрополя в Ліндосі. Причому після перших 10 зйомок орендарям запропонують додаткову знижку.

У вільні від зйомок дні пам'ятники продовжать працювати як музеї. Влада Греції сподіваються, що новий захід дозволить уникнути повторення ситуації, що склалася на різдвяні свята. Коли через страйки музейних працівників Акрополь та інші визначні пам'ятки виявилися закриті для туристів.

Довелося скасувати велику кількість проданих екскурсій, що коштувало Греції чималих грошей. У цілому за останній рік через страйки туристична промисловість втратила 18% доходу.

Практика здачі в оренду археологічного надбання практикується і в інших країнах світу. Так, французький уряд заявив, що у період з 15 червня по 15 вересня всього за 10 000 євро компанії і приватні особи зможуть зняти зали музею Пікассо.

Реклама:

Головне сьогодні