Купейні квитки будуть дорожчати щоквартально

11
1 березня 2012

Про це заявив гендиректор перевізника Володимир Козак, повідомляє прес-служба залізниці.

Він додав, що на соціальні види перевезень - плацкарт і приміські - ціни не підвищаться. Місця в СВ також не подорожчають, там ціна і так досить висока - в 2,8 разу дорожче місця в купе.

"Щодо купе, то за рік ціна збільшиться на 14,3%. Враховуючи, що тарифи не збільшувались з 2009 року, це менше ніж рівень інфляції за ці роки", - сказав Козак.

За його словами, зростання вартості квитка у 2012 році буде помірним.

"Наприклад, на потяг "Київ-Львів" тариф збільшиться на 11 гривень за рік. Вважаю, це небагато", - розповів очільник галузі.

У купейному вагоні поїзда №350 "Київ – Харків" проїзд нині коштує 99,75 гривні. Після першого етапу підвищення вартість сягне 102,22 гривні, другого - 104,78 гривні, третього - 107,43 гривні, четвертого - 110,16 гривні: за рік вартість проїзду у купе цього потяга зросте на 10,41 гривні.

Передбачається впровадження гнучкого тарифного регулювання залежно від класу пасажирських вагонів та періодів перевезень, зокрема, що стосується масових перевезень пасажирів залізницею у передсвяткові та святкові дні.

Вводяться коефіцієнти гнучкого регулювання за сімома періодами року із коефіцієнтами зниження 0,7 - 0,95 та підвищення 1,01 - 1,1.

Крім цього, пропонується регулювання за днями тижня: зниження у вівторок та середу на 10% та підвищення у п'ятницю та неділю на 10%.

Мінінфраструктури винесло проект наказу "Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні" на громадське обговорення.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються від усіх зацікавлених фізичних та юридичних осіб.