Рівень радіації на "Фукусімі" у десять разів перевищує смертельну дозу

— 28 березня 2012, 17:09

Про це заявила Токійська енергетична компанія (Tokyo Electric Power Co, або скорочено - TEPCO), що побудувала атомну електростанцію і відповідає за її експлуатацію, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У вівторок фахівцям компанії вдалося вдруге за останній рік опустити в реактор зонд. З'ясувалося, що крім несподівано високого рівня радіації, в реакторі не вистачає води, яку туди закачують для охолодження системи.

АЕС "Фукусіма-1" отримала серйозні пошкодження в результаті землетрусу 11 березня 2011 року і цунамі, яке виникло внаслідок землетрусу. Ліквідація наслідків аварії тривала весь минулий рік.

Лише в грудні влада країни повідомила, що всі шість реакторів станції знаходяться в стані так званого "холодного зупинення".

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі в Японії, фахівці TEPCO планують перевірити за допомогою зонда ще два пошкоджених реактора АЕС, і там ситуація може бути ще гіршою.

РЕКЛАМА:

Керівництво Токійської енергетичної компанії стверджує, що високий рівень радіації ніяк не впливає на надійність охолодження реактора.

Однак радіація створить додаткові труднощі при остаточній консервації станції: знадобиться спеціальне обладнання, здатне витримати таке опромінення.

Тим часом багато хто в Японії висловлюють сумніви в надійності системи охолодження "Фукусіми-1". На даний момент ця система являє собою численні шланги, за якими воду закачують в реактори.

При цьому насоси розташовуються в кузовах вантажівок, що стоять на території станції. При новому землетрусі або цунамі вони можуть не встояти.

До березневої катастрофи 2011 третина електроенергії в Японії генерувалася на атомних електростанціях. Тепер же з 54 реакторів, які раніше діяли в країні, залишився тільки один: він знаходиться на острові Хоккайдо.

Передбачається, що і його відключать в травні цього року. Японія має намір повністю відмовитися від атомної енергетики: країна збільшила імпорт традиційних енергоносіїв, а енергетичні компанії модернізують старі електростанції, що працюють на неядерному паливі.

Реклама:

Головне сьогодні