Українці бідніші за росіян, казахів і азербайджанців

7
7 березня 2012

Повільніше ростуть доходи лише в Молдові та Азербайджані, пише Дело.

Днями уряд похвалився високими темпами зростання мінімальної заробітної плати в Україні.

Згідно з повідомленням урядового порталу, зростання мінімальної заробітної плати в Україні - одне з найвищих в Європі.

За два попередніх роки "мінімалка" в Україні зросла на третину. Україна випередила за цим показником такі країни, як Польща, Естонія, Франція, Румунія, Туреччина.

Однак якщо порівнювати темпи росту заробітної плати в Україні з даними по інших країнах СНД, то ситуація не така райдужна.

У грудні 2011 року середня заробітна плата українця становила 3054 грн., що приблизно дорівнює 380 доларам. За рік середня зарплата виросла на третину.

В абсолютних цифрах в Росії, Казахстані та Азербайджані середні заробітні плати вищі, ніж в Україні.

Згідно з даними Міждержавного статистичного комітету СНД, станом на грудень-2011 росіянин в середньому на місяць отримував 1,106 тис. доларів, казах - 805,5 долара, а азербайджанець - 533 дол.

Середня заробітна плата у Вірменії і Білорусі не сильно відрізняється від ситуації в Україні.

За темпами зростання заробітної плати в національній валюті найвищі показники у Білорусі та Киргизстану - за рік зарплата виросла практично в два рази.

Говорити про істотне зростання добробуту жителів цих країн, однак, не доводиться. Головна причина - висока інфляція. За підсумками минулого року інфляція в Білорусі перевищила 100%.

Найповільніше зростають зарплати в Азербайджані, Молдові та Україні.

Як відомо, середня заробітна плата українців у січні 2012 року склала 2722 гривні, знизившись у порівнянні з груднем на 322 гривні.

Головне на сайті