Кататися на каруселях небезпечно

— 27 квітня 2012, 13:41

Тож доки перевірки не закінчаться, сідати в крісла "Ромашки" чи "Човника" не зовсім безпечно, пише "Комсомольська правда".

Перевіряючі ж просять почекати до закінчення травневих свят, мовляв, саме тоді закінчується офіційна ревізія гойдалок у Києві.

Різниця між початком сезону каруселей і приходом інспектора зазвичай становить 10-20 днів. Увесь цей час люди катаємося на свій страх і ризик. Держгірпромнагляд вже не перший рік говорить про необхідність зміни цих правил.

"Необхідно усунути цей зазор між початком сезону і перевірки. По-хорошому: спочатку приходить наш інспектор перевіряє папери – і тільки потім карусель запускають", - сказав начальник держінспекції об'єктів котлонагляду та підйомних споруд Держгірпромнагляду у Києві та області Олексій Степаненко.

Він додав, що минулого року інспектори перевірили 70 атракціонів і десяти заборонили працювати.

ВІДЕО ДНЯ

"А скільки ще не перевірили з вини чиновників! Вони частенько "забувають" нас повідомити про те, що вони видали дозвіл на установку мобільних атракціонів у своєму районі", - сказав Степаненко.

Правоохоронці кажуть, що "забудькуватість" чиновників пояснити просто, мовляв, керівники отримують хабарі від господарів атракціонів.

"Це корупційна схема поставлена на потік. Контролю фактично немає, бо в Україну завозять списані атракціони, які навіть теоретично не можуть пройти перевірку", - сказав юрист Едуард Багіров.

Самі власники атракціонів щодо дозволів зовсім не переживають: якщо у них знайдуть порушення, то оштрафують на смішні 136 гривень.

"Цю суму вони легко відіб'ють за кілька кіл. Як бачите, є ціла низка проблем, ми прописали їх рішення, і за нашою ініціативою був поданий проект у Верховну Раду. Там він лежить вже декілька років", - продовжив Степаненко.

Подейкують, це стається тому, що власники атракціонів вміло лобіюють свій бізнес. І тут є за що боротися: стара списана "Ромашка" коштує дешево, квитки на гойдалки, навпаки, кусаються. За сезон карусель гарно окупиться. Одним словом, легкі гроші – і серйозна загроза для простих киян.

Реклама:

Головне сьогодні