Щогодини на чорному ринку продають людський орган – ВООЗ

52
28 травня 2012

75% "товарів" чорного ринку – це нирки. За підрахунками ООН, за рік у світі продають близько 10 тисяч органів.

Про це повідомляє The Daily Mail із посиланням на The Guardian.

Пацієнти-замовники платять за одну нирку понад 200 тисяч доларів. Злочинні угрупування скуповують органи в бідного люду, зокрема в Китаї, Індії та Пакистані, порівняно за безцінь – по 5 тисяч доларів.

Реклама:

На думку експертів, зростання кількості таких захворювань, як діабет, гіпертонія та серцеві захворювання, стомлює попит на "чорні" донорські органи.

Наявність фінансової прірва між заможними та бідними країнами означає, що з одного боку завжди не бракуватиме покупців, готових заплатити, а з іншого – продавців, яким конче потрібні гроші.

"Ставки настільки великі, прибуток, який можна отримати, настільки великий, що є спокуса", - зазначає представник ВООЗ Люк Ноель.

Однією з найгостріших проблем чорної трансплантології є те, що "випатраний" донор після операції часто залишається напризволяще, не одержуючи необхідної медичної допомоги.

"Хто має з цього користь – так це багаті пацієнти, які можуть дозволити собі купити нирку, лікарі та адміністратори лікарень, а ще посередники, торгівці. Це цілком неправильно, неправильно з моральної точки зору", - каже професор University Hospitals of Leicester NHS Trust, лікар-нефролог Джим Фіхеллі.Реклама: