У Британії слово "товстий" може стати злочином

16
30 травня 2012

Принаймні таке питання було підняте в парламенті групою All Party Parliamentary Group on Body Image та благодійною організацією Central YMCA.

Про це пише The Telelgraph.

Згідно з прийнятим у 2010-му році Актом про рівність, закон забороняє дискримінацію на ґрунті таких характеристик як расова приналежність, стать, сексуальна орієнтація, вік або наявність фізичних обмежень.

Реклама:

На думку парламентської групи, настав час включити до цього переліку й зовнішність людини. Як стверджується в поданому звіті, кожен п’ятий британець колись зазнавав дискримінації через свою вагу.

Як наголосили представники групи, навіть 5-річні дівчатка в сьогодні непокояться через свою зовнішність та параметри, адже саме це є найпоширенішою причиною "буллінга" в школах.

За словами керівника Central YMCA Розі Прескотт, суспільство мусить стати приязнішим до людей із зайвою вагою та ожирінням. На її думку, недоречною є навіть констатація факту, що якась людина має зайві кіло.

"Якщо я не відчуваю, що маю зайву вагу, якщо немає проблем з боку здоров’я, то в чім проблема?", - каже вона.

На думку Прескотт, заняття на тему самоповаги та тілесного образу потрібно проводити ще в дитсадочках. Іще, вважає вона, жорсткого контролю вимагає реклама косметичної хірургії.

Із іншого боку, численні дослідження підтвердили, що повні люди схильні недооцінювати свою зайву вагу, надто коли їхні родичі або друзі мають такі ж параметри. Діти, які страждали на ожиріння, в дорослому житті мають більше шансів занедужати на діабет 2-го типу, рак, а також мати проблеми з серцем.

Реклама:

Близько двох третин дорослого населення Великої Британії сьогодні має зайву вагу чи страждає на ожиріння, й ситуація дедалі погіршується.

Із тим, що "дискримінація за розміром" має опинитися поза законом, погоджується представник Національного форуму з проблем ожиріння Том Фрай. Однак, на його думку, лікарі все ж повинні вказувати своїм пацієнтам про зайву вагу задля їхнього ж добра.Реклама: