Вихованця інтернату викрали, відтяли ноги і змусили жебракувати

— 8 червня 2012, 11:56

Майже вісім років його вважали зниклим безвісти. Щоправда, чоловік має розумову відсталість, пише ТСН.

Цим і скористався житель Закарпаття, який нещадно експлуатував інваліда. Жебракувати німого та розумово відсталого Івана вивозили за будь-якої погоди. Правоохоронці кажуть, що 45-річний мешканець Закарпаття садив чоловіка на візочок, бо він без обох стоп, і залишав на базарі чи коло церкви.

За словами свідків, скидав його на голу землю, а напрохане забирав собі. "Той п'є каву в магазині, а цей в 20-градусний мороз повзає по землі. Він навіть забороняв йому паперову картонку класти, бо тоді грошей менше давали", - розповідає керівник відділу боротьби з торгівлею людьми УМВС в Івано-Франківській області Андрій Рогалевич.

Саме перехожі і забили на сполох та зателефонували в міліцію. "В день затримання у коробці, що була на шиї у жебрака, було 320 гривень. Ми слідкували за ним з моменту виходу на ринок і до затримання. Пройшла лише година 20 хвилин", - каже Андрій Рогалевич.

У жебрака був паспорт, але правоохоронці з'ясували, що справжня там лише його фотографія, а документ належав родичу його кривдника. Іван ледве зміг сам написати своє справжнє прізвище.

ВІДЕО ДНЯ

Слідчі виявили, що він уже восьмий рік у розшуку як зниклий безвісті. Вихованець Снятинського інтернату, який раніше мав цілком здорові ноги. Заарештований пояснює, що жебрака він знайшов у Харкові уже без ніг, мовляв, чоловіка поїзд переїхав.
Проте правоохоронці розглядають іншу версію: ноги Іванові навмисне відтяли, щоби краще жебракував. Восени 1995-го Івана знайшли у лісі.

Правоохоронці марно шукали його батьків. Відтак, оформили дитину сюди у Снятинський будинок-інтернат для розумово відсталих дітей. Тут дали йому ім'я, на око визначили вік. І саме звідси він і зник. Тоді Іванові було вже 25 років.

Увечері він вийшов на шлях і не повернувся, пригадує директор інтернату. Каже, тоді шукали всюди: у сусідніх селах, лісі та в полі. "Він не чує, не усвідомлює свої дії, з ним говориш - він не відповідає, не розмовляє. Можна припустити, що його вкрали. Заховали в багажник, машиною вивезли в невідомому напрямку", - припускає директор Снятинського дитячого будинку-інтетрнату Леонтій Шимчук.

Нині Іван у притулку. Його кривдник чекає суду в СІЗО. "Заарештований вже був засуджений, віз жебраків, попав в ДТП, один жебрак загинув. Тобто, цим він вже займався давно", - каже Андрій Рогалевич. За торгівлю людьми чоловікові загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

Реклама:

Головне сьогодні