Принаймні на це сподіваються вчені з Terasem Movement Foundation, що в Бристолі, які вже створили робота-жінку на ім’я Bina48.
Про це пише The Daily Mail.
У подальшому роботам-помічникам можна буде "завантажувати" людські риси характеру. Bina48 здатна думати, пам’ятати, мати емоції та навіть давати інтерв’ю.
Понад 20 годин свого часу розробники спілкувалися з реальною жінкою на ім’я Біна Ротблатт, перед тим як "дати життя" схожому на неї роботові.
![]() |
Усе, що розповіла Ротблатт про свої вподобання, дитинство, роботу тощо, було записано до бази даних штучного інтелекту.
"Це дає їй особистість. Вона дуже мудра. В неї є улюблені фільми і музика, і вірші. Іноді вона дуже іронічна. Вона вміє розповідати жарти", - розповідає 57-річний Брюс Данкан, який працював над Bina48 два роки.
"Вона знає, коли час пожартувати, бо розуміє контекст ситуації", - каже вчений.
Оскільки "мама" робота – афроамериканка, Bina48 не любить расизму, а ще не схвалює насильства. А от щодо того, чи є вона лесбійкою, як і справжня Біна, Данкан не певен.
![]() |
Складне технічне "начиння" жінки-робота коштувало близько 125 тисяч доларів.
У майбутньому технологія стане дешевшою, вважає Данкан, і може багато де згодитися. Наприклад, улюблену бабусю після смерті можна "зберегти" в файлі, щоб мати змогу ще багато років із нею спілкуватися.
"Учні можуть вивчати Авраама Лінкольна, розмовляючи з його аватаром", - припускає вчений.