У віденському університеті дівчата матимуть "фору" при вступі

9
26 липня 2012

Такий досвід є унікальним у Європі, хоча сама проблема нижчих балів на вступних іспитах у жіноцтва студентського віку унікальною не є.

Дехто пояснює це тим, що ще зі шкільного віку хлопці в Австрії мають більший доступ до наукових предметів, відвідують гімназію, пише "Німецька хвиля"

Головною метою нововведення є зрівнювання кількість студенток зі студентами, оскільки досі жінки отримували нижчий бал на вступних іспитах. Як наслідок, було більше студентів юнаків.

Реклама:

"Гадаю, що такої різниці робити не варто. Місце має отримати той, хто набрав найвищий бал", - каже Беттіна, яка саме прийшла складати вступний іспит.

Натомість віце-декан університету Карін Гутієррез-Лобос такий підхід захищає. За її словами, досі кількісна прірва між студентами та студентками була відчутною, й університету нерідко "перепадало за це на горіхи" у вигляді критики в суспільстві.

Цього року результат має бути іншим. Одначе його вже готові оскаржувати.

Так, професор права з Граца Йозеф Марко подає з цього приводу позов до Європейського суду.

"Проблема тут у нерівності оцінювання, - стверджує він. Усі результати тестів розділять на дві групи, де жіноча отримає додаткові бали лише тому, що вони жінки. Це скидається на дискримінацію за гендерною ознакою", - переконаний Марко.Реклама: