На поверхні Місяця все ще можна побачити американські прапори

— 31 липня 2012, 17:38

Тільки один з них, встановлений на місці посадки місячного модуля "Аполлон-11" в 1969 році, не відкидає тіні, повідомляє Бі-бі-сі.

Це підтверджує слова астронавта Базза Олдріна, який зауважив при старті з Місяця, що прапор був збитий реактивним струменем двигуна модуля.

Орбітальний апарат LRO має на борту камери високої роздільної здатності, які дозволяють отримувати гранично чіткі зображення місячної поверхні.
В ході кожної місячної експедиції астронавти встановлювали прапори на місці посадки.

Вчені і раніше вивчали фотографії місць посадки цих експедицій і бачили на них натяки на тіні, що відкидаються прапорами, однак чіткість цих знімків була недостатньою для незаперечних висновків.

Тепер же за допомогою апарату LRO можна отримувати знімки високої чіткості з різних кутів зору і в різних умовах освітленості. Аналіз цих знімків показав, що тіні від прапорів обертаються навколо точок установки флагштоків.

ВІДЕО ДНЯ

Професор Марк Робінсон, який завідує науковою програмою використання головної камери апарату LROC, написав у блозі: "Зображення камери LROC недвозначно показують, що американські прапори як і раніше стоять на місячній поверхні і відкидають тіні у всіх місцях посадки, крім точки посадки" Аполлона-11 ".


"Найбільш переконливим підтвердженням цього є перегляд серії таких зображень, отриманих в різний час місячного дня, вони показують, як тіні обертаються навколо флагштоків", - додав учений, що працює в університеті штату Арізона.

"Особисто я був дещо здивований, що прапори вціліли в умовах жорсткого ультрафіолетового опромінення і контрастів температур на місячній поверхні, але це так. Інше питання, як вони зараз виглядають, можливо, вони сильно вицвіли?", - зауважив він.

У вересні 2000-го року місячний орбітальний апарат LRO почав виконання програми картування місячної поверхні, в рамках якої він збирає дані про місячну топографію та наявність мінеральних ресурсів, а також досліджує можливі місця посадки майбутніх місячних експедицій.

Реклама:

Головне сьогодні