ТОП-500 вузів світу. Знову без України

Інститут вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун опублікував рейтинг вищих навчальних закладів на 2012 рік. І знову у ньому не знайшлося місця жодному українському університету.

Цей впливовий Інститут вже десятий рік поспіль складає так званий Академічний рейтинг університетів світу (Academic Ranking of World Universities (ARWU). І саме цей рейтинг, більш відомий як "шанхайський" є одним з, найавторитетніших у світі.

У цьому рейтингу є вузи Індії, Єгипту, Саудівської Аравії і з Південної Африки, цього року вперше потрапив Сербський вуз, але немає жодного українського.

Російських вузів у цьогорічному рейтингу два – Московський державний університет (80 сходинка) та Санкт-Петербурзький університет (400-500 сходинки).

Гарвардський університет є лідером рейтингу всі 10 років. Фото Abi Skipp

Академічний рейтинг університетів світу (ARWU) визначається за шістьома показниками. Враховується кількість випускників кожного вузу, які здобули Нобелівську чи Філдсівську премію. Ще один з факторів – публікації у впливовому журналі Nature and Science.

Беруться до уваги також індекси цитування для природничих і гуманітарних наук Інституту наукової інформації (англ. Institute for Scientific Information, ISI) Science Citation Index і Social Sciences Citation Index, а також індекси провідних журналів Arts and Humanities Citation Index.

Щороку оцінюються понад 1200 університетів, з них обираються 500. Загалом у рейтингу представлені вузи з 43 країн світу, перші півсотні сходинок рейтингу займають у абсолютній більшості американські університети.

На першій сходинці незмінно усі 10 років знаходиться Гарвард.

Ізраїль і Австралія збільшили кількість своїх вузів у ТОП-100. Ще п’ять китайських вузів потрапили до 500 найкращих у світі.

Незмінно на другому місці у цьому рейтингу - Стенфордський університет. Фото by isapisa

Загалом за кількістю вузів, представлених у цьому рейтингу, лідирує США – 150. ну другому місці – Китай з 42 установами. На третьому - Велика Британія з 38 навчальними закладами.

Утім, жоден з китайських вузів не потрапив до першої сотні. Цьогорічна двадцятка лідерів майже повністю повторює список лідерів 2011року.

Місце у рейтингу

Назва вузу

Країна

1

Гарвардський університет

США

2

Стенфордський університет

США

3

Массачусетський технологічний університет

США

4

Каліфорнійський університет в Берклі

США

5

Кембриджський університет

Велика Британія

6

Каліфорнійський технологічний університет

США

7

Прінстонський університет

США

8

Колумбійський університет

США

9

Чиказький університет

США

10

Оксфордський університет

Велика Британія

11

Йельський університет

США

12

Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі

США

13

Корнельский університет

США

14

Пенсільванський університет

США

15

Каліфорнійський університет в Сан-Дієго

США

16

Вашингтонський університет

США

17

Університет ім. Джона Хопкінса

США

18

Каліфорнійський університет у Сан-Франциско

США

19

Університет Вісконсин-Медісон

США

20

Токійський університет

Японія

Найкращими у соціальних науках виявилися: Гарвардський університет, Чиказький університет, Каліфорнійський університет в Берклі, Массачусетський технологічний університет та Колумбійський університет.

Замикає трійку лідерів ще один американський вуз - МІТ. Фото InSapphoWeTrust

Найкращими у комп'ютерних науках та інженерних технологіях виявилися: Стенфордський університет, Массачусетський технологічний університет, Каліфорнійський університет в Берклі, Прінстонський університет, Гарвардський університет.

[L]Найкращими у природничих науках та математиці виявилися: Гарвардський університет, Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, Вашингтонський університет, Університет ім. Джона Хопкінса, Колумбійський університет.

Найкращими у клінічній медицині та фармації виявилися: Гарвардський університет, Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, Вашингтонський університет, Університет ім. Джона Хопкінса та Колумбійський університет.

Нагадаємо, за останні 8 років, протягом яких "Times" складає рейтинг Топ-100 світових вузів за рівнем репутації, жоден із українських вишів не потрапив ані в першу, ані навіть у другу сотню найкращих.

Як відомо, два тому Янукович поставив перед міністром освіти Дмитром Табачником завдання - забезпечити входження 3-5 провідних університетів України до числа вищих навчальних закладів, визнаних у світі. Міносвіти незабаром після того відрапортувало: завдання виконано і представило липовий рейтинг за 2009 рік, у якому справді були українські вузи.

Але і за два роки, жоден український вуз не потрапив ані до рейтингу Times, ані до ТОП-500 Інституту вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун

Реклама:

Головне сьогодні