Марсохід Curiosity розплавив марсіанський камінь

13
20 серпня 2012

Короткий, але потужний імпульс сфокусованого інфрачервоного випромінювання випарував поверхню каменю, давши можливість таким чином вивчити його хімічний склад, пише Бі-Бі-Сі.

Це стало пробою в застосуванні лазера, яка показала, що марсохід готовий приступити до серйозної роботи по вивченню геологічної будови Червоної планети.

Лазерний апарат є частиною набору пристроїв робота масою в одну тонну. Як відомо, Curiosity приземлилася два тижні тому в кратері Гейла поблизу марсіанського екватора.

Реклама:

Протягом марсіанського року Curiosity спробує встановити, чи були в історії планети такі періоди, коли було можливе існування життя.

Лазерний апарат ChemCam, створений фахівцями США і Франції, стане важливою частиною дослідження. З його допомогою вчені зможуть відбирати найбільш цікаві об'єкти для вивчення.

Першою ціллю лазерного пристрою став камінь діаметром в сім сантиметрів, названий "Коронацією" (раніше називався N165).

 

Він не становить великого інтересу для науки. Передбачалося, що він є зразком базальтової породи вулканічного походження.

Рівна поверхня каменю була зручна для перевірки роботи лазера.

За 10 секунд лазерний апарат вистрілив 30 імпульсами інфрачервоного випромінювання.

Реклама:

Потужність кожного імпульсу перевищувала мільйон ват.

Знімокз Марсу, надісланий Curiosity  

"Ми отримали широку палітру кольорів при вивченні "Коронації", - каже один з головних експертів ChemCam Роджер Вінс з Національної лабораторії в Лос-Аламосі (штат Нью-Мексико). - Наші фахівці дуже хвилюються, але при цьому працюють з даними, не покладаючи рук. Після восьми років створення лазерного апарату настав час одержання дивідендів".

Першою науковою метою для лазерного пристрою стане кам'яна порода, що знаходиться поруч з місцем посадки Curiosity .

Під час приземлення марсохід оголив тверду поверхню планети, яку і будуть вивчати фахівці.

Усі фото The Daily MailРеклама: