Тварини і рослини світу, яким загрожує зникнення. Фото
Над складанням цього списку працювало понад 8 тисяч науковців з Міжнародного союзу охорони природи, пише Independent.
Як зазначає видання, науковці побоюються, що цим видам загрожує зникнення через те, що вони не мають очевидної користі для людей.
Очолює список дивний і гарний кулик-лопатень, який розмножується у Росії і мігрує до Бангладешу і М’янми. У світі зараз налічується лише 100 пар цих птахів і їхня кількість постійно зменшується.
У всьому світі є лише 500 карликових трипалих лінивців, які живуть на безлюдному острові біля Панами. Їхня чисельність теж зменшується через рибаків і ловців омарів, які також полюють на цих маленьких звірів.
"Суспільство та рухи за збереження природи більше схильні ставитись до природи згідно з тим "що природа може зробити для нас". Тоді види і місця їх проживання оцінюються згідно з тим, що вони дають людям", - каже директор Лондонського зоологічного товариства Джонатан Бейлі.
"Це зробило збереження цих видів неймовірно важким завданням для захисників природи", - додав експерт.
Співавтор дослідження Еллен Бутчер додала, що "всі перелічені види є унікальними і незамінними. Якщо негайно взятись за їхній порятунок, то їм можна дати шанс вижити. Але це вимагає від суспільства моральної і етичної позиції стосовно того, що всі види мають право на виживання".
Під загрозою зникнення
Кулик-лопатень, 100 пар (Росія, Бангладеш, Бірма)
Тонкінські кирпаті мавпи. Їх лише 200. мешкають у В’єтнамі
Карликові трипалі лінивці. Їх лише 500, живуть біля Панами
Суматранські носороги, їх на Землі лише 250 особин, живуть у Малайзії та Індонезії
Шлемоносні манакіни (ряд горобцеподібник) – 779 особин у Бразилії
Фото iucn.org, independent.co.uk, fauna-flora.org, zoopeeps.wordpress.com