Найвпливовіша жінка світу живе у багатоквартирному будинку

125
6 вересня 2012

Адреса проживання Ангели Меркель відома: 10117 Berlin, Am Kupfergraben, 6. Будинок багатоквартирний, помешкання Анґели Меркель - на четвертому поверсі. Щоб подивитися будинок, необов'язково навіть в Берлін їхати - його зображення є в інтернеті, пише Німецька хвиля.

Попередник Меркель на посаді канцлера Ґергард Шредер жив у службовій квартирі загальною площею 200 квадратних метрів прямо в будівлі відомства федерального канцлера.

Анґела Меркель і її чоловік професор Йоахім Зауер воліли залишитися у своїй власній квартирі у центрі міста.

Реклама:
У цьому будинку живе Ангела Меркель. Фото з Вікіпедії 

У травні 2012 року Анґела Меркель отримала надбавку до зарплати. Це було перше підвищення зарплати канцлерові Німеччини за останні 12 років. На посаді глави німецького уряду Меркель заробляє близько 190 тисяч євро на рік. Крім того, вона має право на спеціальні доплати за службові витрати. А оскільки вона ще й депутат Бундестагу, загалом набігає десь 290 тисяч євро на рік.

Правда, з цієї дуже й дуже пристойної зарплати вона змушена платити податки. Зате, як і всі чиновники, вона не платить пенсійну страховку і страховку на випадок втрати місця праці.

Топ-менеджери, успішні лікарі, не кажучи вже про футболістів і автогонщиків, заробляють незрівнянно більше. Навіть президент Німеччини, хоча він за німецькою Конституцією - суто представницька фігура, отримує заплату, яка на 11% більша, ніж у канцлера. У розпорядженні президента розкішна резиденція в берлінському замку Bellevue. Одним словом, Анґела Меркель, за німецькими стандартами, далеко не багата.

Відпустку Анґела Меркель любить проводити в горах, наприклад в Тіролі, і платить за неї з власної кишені. Час від часу вона навідується і на свою приватну дачу неподалік від Берліна. Коли канцлер у справах буває в Бонні, на неї чекає невелика квартира в колишньому урядовому кварталі. Одяг Анґела Меркель оплачує самостійно. Щоправда, має перевагу: примірку кравчиня проводить у неї вдома.

Анґела Меркель їздить на Audi A8 і літає на Airbus А340. В розпорядженні канцлера цілодобово є машина з шофером. Багато міністрів і прем'єр-міністри федеральних земель воліють мати броньовані лімузини Mercedes або BMW. Анґела Меркель вибрала для себе Audi A8.

Торік були замінені літаки, на яких літають члени уряду Німеччини. Тепер у розпорядженні Анґели Меркель та інших провідних політиків країни є лайнери Аirbus А340 для перельотів на дальні відстані і невеликі машини Global 5000 - на середні.

Реклама:

До цього Меркель літала на Аirbus А310. Лайнеру було більше 20 років, колись він належав державній авіакомпанії НДР. Ні яхт, ні розкішних палаців для відпочинку в особистому володінні Анґели Меркель немає. Не надаються вони їй і за посадою.Реклама: