Україна на 64 сходинці за рівноправ’ям жінок і чоловіків
Загалом було проаналізовано 135 країн, на першій сходинці рейтингу – Ісландія.
Далі за нею країни розмістились наступним чином: Фінляндія, Норвегія, Швеція, Ірландія, Нова Зеландія, Данія, Філіппіни, Нікарагуа, Швейцарія.
США – на 22 місці, Польща – на 53, Франція – на 57 місці, Росія – на 59.
Сусідами України по рейтингу є Колумбія (63 сходинка) і Таїланд (65 місце). Останні сходинки у рейтингу посіли Чад (133), Пакистан (134) і Йемен (135 місце).
Щоб ранжувати країни, Всесвітній економічний форум з 2006 року використовує так званий Global Gender Gap Index.
Він визначається 14 різними показниками у чотирьох сферах: економічна залученість і можливості для представників обох статей (у тому числі рівність зарплат), освітній фактор, який відображає писемність жінок і яка їхня кількість має вищу освіту, здоров’я і тривалість життя, а також політичний вплив, який визначає кількість жінок на керівних посадах у країні, а також кількість керівників-жінок за останні 50 років.
Звіт оцінює кожну з країн за кожним з 14 показників. При цьому автори звіту визначають, що аналізують не кращі умови для життя, а саме рівності можливостей.
Минулого року Україна посідала теж 64 сходинку, найвищим був її рейтинг у 2006 році – 48 місце, у 2007 році країна опустилась на 57 сходинку.
Цього року найменший показник України за критерієм політичної залученості жінок (119 місце з 135).
Найвищий показник – освіченість (22 місце), при оцінці здоров’я і економічних можливостей Україні присвоїли 34 сходинку.