Київська "Качалка" прославилась у Німеччині. Фото

Для киян "народний" фітнес-центр на Гідропарку – просто купка диваків, які вправляються з металобрухтом. Для німців, які такої винахідливості ніколи не бачили, це – унікальне культурне явище.

Український фотограф Кирило Головченко, який живе та працює в німецькому Майнці, зробив фотоальбом Kachalka.Muscle Beach про тренажери на Гідропарку.

Книжка викликала хвилю зацікавлення серед німецьких ЗМІ, які називали "Качалку" райським кутком, пише "Німецька хвиля".

Тут і далі фото Кирила Головченка

Здоровий інтерес

Німецькі ЗМІ зацікавились проектом Kachalka, адже вони вбачають в ньому ідейність та символіку, а не лише незвичну цікаву картинку, переконаний автор фотографій.

Журналіст німецького видання Der Tagesspiegel Йенс Мюллінг влітку під час подорожі на футбольний Чемпіонат до України зробив великий репортаж ні про що інше, як про тренажери на Гідропарку.

Німецькі ЗМІ зацікавились проектом Kachalka, адже вони вбачають в ньому ідейність та символіку

"Тренажерні зали в Німеччині зазвичай дуже чисті та стерильні, тому коли я побачив "качалку" в Києві, я одразу ж захопився атмосферою у дусі робочого класу та важкої промисловості. Коли я почав розмовляти із людьми, які там займаються, вони розповіли мені цікаві історії про бодібілдинг у радянські часи та про те, як спорт і загалом життя змінилося після розвалу Союзу", - згадує у розмові з DW Мюллінг.

Для нього "качки" з Гідропарку стали обличчями сучасної України.

Популярний німецький журнал NEON у жовтневому номері надрукував знімки, які ввійшли до нової фотокниги.

"Бодібілдери в безкоштовній тренажерній залі під відкритим небом в Україні натреновані краще, ніж власники місячних абонементів у німецькому фітнес-клубі, які платять сімдесят євро на місяць і ніколи туди не ходять. Спорт – це єдина сфера суспільного життя, яка не залежить від грошей, походження або соціального статусу", – пише журналіст Якоб Шренк у рецензії на роботи Головченка.

"Важка атлетика із поштовхами та ривками створює новий амбітний портрет України"

Німецьке видання GEO опублікувало фотографії, які ввійшли до проекту Kachalka ще на початку року.

"Цей фоторепортаж по-сучасному відображає українську душу. Фітнес-парк є культурним надбанням, який ілюструє звільнення України від Радянського Союзу. Тому його слід занести до списку спадщини ЮНЕСКО", – йдеться в одному з надрукованих у GEO листів читача Вернера Ліпперта.

На думку видання Spiegel Online, нова фотокнига Головченка презентує світові райський куточок – тренажери на Гідропарку.

"Важка атлетика із поштовхами та ривками створює новий амбітний портрет України. Воля цього народу, політичний режим якого балансує між демократією та олігархією, просто лякає", - пише Spiegel-online в рецензії на Kachalka 23 жовтня.

"Сфотографовані таким чином, жорсткі лавки нагадують середньовічні інструменти для тортур. Фізично відчувається, як в сідниці встромляються занози, і враження таке, що кров шумить у голові. І все це на фоні бурмотіння з пісчаного пляжу. Тут на початку 70-тих польський гімнаст Казимир Ягельський та київський професор математики Юрій Кук реалізували свою життєву мрію: колективне силове тренування під відкритим небом"

"Фітнес-парк є культурним надбанням, який ілюструє звільнення України від Радянського Союзу"

"При спогляданні портретів неминуче напрошується думка про спортивний дух залишеного у минулому Радянського Союзу", - зазначає журналіст.

"Ці скульптури потрібно просто ставити в музей"

Головними героями цієї фотоісторії стали культові тренажери в київському Гідропарку, які місцеві спортсмени-важкоатлети власними силами почали розбудовувати ще у 70-х роках минулого століття.

Сьогодні в "качалці" можна знайти як молодь, так і пенсіонерів, яких не лякають ні морози, ні спека. Величезний парк на березі Дніпра, в якому є найрізноманітніші тренажери для всіх груп м’язів, зроблені з металобрухту, деталей автомобілів та дерев’яних дощок, виявляється, не лише місце, де можна безкоштовно зайнятися спортом на свіжому повітрі.

Зазвичай Головченко створює проекти, які мають цінність для нього самого. "Я не думаю перш за все про ринок, а думаю про те, що ця тема має глибоко візуально цікавити мене" - розповідає у розмові з DW фотограф.

Тема тренажерної зали під відкритим небом зацікавила його ще у 2010 році, коли він випадково прогулювався Гідропарком. З тих пір Головченко побував там п’ять разів – фотографував спортсменів протягом одного-двох тижнів.

"Я був вражений цими формами – мабуть, це було кохання з першого погляду. На другому погляді я розгледів все це ще більш детально і це ще більше мене вразило. Ці скульптури, а інакше я не можу назвати ці апарати, потрібно просто ставити в музей. Як на мене, це сучасний land art, це новий конструктивізм", - вважає автор фотокниги.

Кирила Головченка перш за все зацікавив колір, який домінує в київському спортивному клубі під відкритим небом – зношений синій, який на його думку, є стереотипним радянським кольором.

"Незрозуміло, в якому часовому проміжку ми знаходимося і задаємося питанням – чи може все це існувати в той же час, коли Україна проводить "Євро-2012"? Це виглядає, як насмішка. Але насправді те, що там відбувається, є досить прогресивним, це певний авангард. Хоча все виглядає старим і можна побачити багато людей похилого віку. Таких безкоштовних проектів насправді не вистачає світові", - розмірковує Головченко.

Фотоальбом Головченка вийшов у видавництві Kehrer. Він спеціалізується на фотокнигах та альбомах про мистецтво та культуру, тому роботи українського фотохудожника повністю відповідають їхньому формату.

Сьогодні в "качалці" можна знайти як молодь, так і пенсіонерів, яких не лякають ні морози, ні спека

"Ми знаємо роботи Кирила Головченка протягом довгого часу і раніше вже співпрацювали з ним. Останніми роками його фотографії брали участь у різних виставках. Тому нам приємно, що саме наше видавництво надрукувало його книгу", – розповідає співробітниця видавництва Катрін Шиміковскі.

Окрім видавництва Kehrer, проект також профінансувало міністерство культури й мистецтв землі Гессен.

У видавництві зазначають, що наклад фотокниги на сайті Amazon майже повністю розійшовся за кілька тижнів. Ціна одного примірника - 28 євро.

За матеріалами Німецької хвилі і Spiegel Online

Реклама:

Головне сьогодні