Найвідоміший серійний убивця Швеції може виявитися невинним

— 1 листопада 2012, 16:02

21 рік він провів у психіатричному закладі для злочинців поблизу Стокгольма.

Про це пише Radar Online із посиланням на The Guardian.

Його називали "привидом, який пройшовся Скандинавією". Чоловіка, чиє справжнє ім’я Стуре Бергвалл, вважали винними у смерті понад 30 осіб у Швеції, Норвегії, Данії та Фінляндії.

У 1990-х роках Квіка-Бергвалла арештували за озброєне пограбування. Після сеансів психотерапії чоловік заходився розказувати, як катував, ґвалтував, убивав та з’їдав своїх жертв, наймолодшій із яких було лише 9 років. У 2001-му він зненацька відмовився продовжувати співпрацю з поліцією та спілкуватися зі ЗМІ.

Матеріали справи Бергвалла зайняли 50 тисяч сторінок. Між тим шведський документаліст Ханнес Растам звернув увагу на те, що так і не було знайдено жодних слідів ДНК, зброї чи свідків, які б підтвердили слова Квіка. Результати цього розслідування були викладені в книзі "Томас Квік: Створення серійного вбивці", яку Растам завершив незадовго до своєї смерті від раку на початку 2012-го.

ВІДЕО ДНЯ

Після 21 року в психічній лікарні Бергвалл зробив шокуючу заяву – своє зізнання він вигадав від початку до кінця.

Квіка вже визнали невинним у скоєнні 5 убивств із 8, за які був засуджений. Іще дві справи, щодо вбивства 15-річного парубка та подружньої пари з Данії, відправлені на перегляд.

"Річ була в тім, щоби мати відношення до чогось… Я був дуже самотньою людиною, коли все це почалося… Я був у місці, де були злочинці, які скоїли насильницькі злочини, та помітив, що чим тяжчий або чим більш насильницький, або чим серйозніший злочин, то більше цікавості ця людина має від персоналу психлікарні. Я теж хотів належати до цієї групи, бути там цікавою особистістю", - пояснив журналістам Бергвалл.

Чоловік народився в маленькому шведському містечку, і його дитинство не було безхмарним. Він експериментував із наркотиками, був звинувачений у чіплянні до менших хлопчиків та в нападі з ножем на людину.

Постає одразу два питання – хто ж, якщо не Бергвалл, скоїв ті моторошні вбивства, та чи має чоловік врешті вийти на волю.

"Багато людей збудували кар’єру на справі Томаса Квіка. Тож сьогодні їм є багато чого втрачати", - зазначає суддя Горан Ламбертз.

"Я гадаю, що Стуре Бергвалл дурить нас зараз, от що я думаю. Я не думаю, що він безпечний. Він може бути милим стариганем, я не знаю, але тамтешні психіатри кажуть, що він і досі небезпечний", - говорить він.

Реклама:

Головне сьогодні