Знайдено "супер-Землю" серед екзопланет

19
9 листопада 2012

Причому планетна система, в якій вона розташована, знаходиться порівняно недалеко від нас, всього в 42 світлових роках, пише Бі-бі-сі.

Зірка HD 40307 відома астрономам тим, що навколо неї ще кілька років тому були виявлені три планети. 

І ось нові спостереження, свідчать про те, що в цій системі є ще три планети, і серед них - "супер-Земля", яка має масу, що в сім разів перевищує масу Землі, і яка розташована в жилій зоні, де можливе існування рідкої води.

Реклама:

В даний час астрономам відомо про існування більше 800 екзопланет; знахідка майже точної копії нашої планети, що обертається навколо схожої на Сонце зірки - це питання лише часу.

Зірка HD 40307 не дуже схожа на наше Сонце - вона менше за розмірами і холодніше, і випромінює оранжеве світло.

Однак коливання інтенсивності цього випромінювання дозволили дослідникам з проекту ROPACS (Rocky Planets Around Cool Stars), присвяченого пошуку кам'янистих планет навколо холодних зірок, зафіксувати проходження по диску зірки трьох нових планет.

Найвіддаленіша від зірки планета з шести досі знайдених має рік тривалістю в 200 земних діб і знаходиться на зовнішньому краю, так званої, жилої зони.

Дослідники користувалися інструментом HARPS на Європейській південній обсерваторії в Чилі.

Цей інструмент вимірює невеликі зміни в колірному спектрі випромінювання зірки, викликані гравітаційними збуреннями від планет, що обертаються навколо неї.

Реклама:

Наступним етапом стане спостереження цієї зірки за допомогою орбітальних телескопів, які можуть дати дані про хімічний склад цієї планети та її атмосфери.Реклама: