Російські спецслужби можуть прослуховувати Skype – ЗМІ

— 14 березня 2013, 17:28

Про це російському виданню "Ведомости" розповіли кілька учасників ринку інформаційної безпеки.

Гендиректор Group-IB Ілля Сачков каже, що спецслужби "вже пару років" можуть не тільки прослуховувати, але і визначати місцезнаходження користувача Skype.

"Саме тому співробітникам нашої компанії, наприклад, заборонено спілкуватися на робочі теми в Skype", - пояснює Сачков.

Після того як Microsoft в травні 2011 року придбала Skype, вона забезпечила клієнта Skype технологією законного прослуховування, розповідає виконавчий директор Peak Systems Максим Емм.

Тепер будь-якого абонента можна переключити на спеціальний режим, при якому ключі шифрування, які раніше генерувалися на телефоні чи комп'ютері абонента, будуть генеруватися на сервері.

Отримавши доступ до сервера, можна прослухати розмову чи прочитати переписку. Microsoft надає можливість користуватися цією технологією спецслужбам по всьому світу, в тому числі і російським, пояснює експерт.

За словами двох фахівців з інформаційної безпеки, доступ до листування та розмовам в Skype російські спецслужби не завжди отримують за рішенням суду - іноді це відбувається "просто за запитом".

Вважати, що прослуховування Skype є для російських правоохоронних органів непереборною проблемою, не можна, підтверджує співробітник МВС.

Офіційні представники МВС і ФСБ відмовилися від коментарів.

Представники Microsoft теж відмовились від коментарів "Ведомостям". Раніше глава російської Microsoft Микола Прянішніков казав, що Microsoft може розкрити вихідний код Skype Федеральній службі безпеки. Сам по собі код не дозволив би спецслужбам прослуховувати розмови, але за допомогою його спецслужби могли б легше знайти спосіб "дешифрування" інформації.

Два російських підприємця, що перебралися до Лондона подалі від російських правоохоронних органів, розповіли виданню, що їм відомо про можливості прослуховування Skype, тому вони користуються сервісом "з великою обережністю".

На цьому тижні стало відомо, що в китайській версії Skype є спеціальний механізм для відстежування дій абонента.

Вчений Джеффрі Нокел з Університету Нью-Мексико встановив, що в китайський дистрибутив Skype вбудований кейлоггер - спеціальна програма, яка фіксує дії користувача на клавіатурі. Вона перевіряє тексти на вміст у них небажаних слів і пересилає зібрані логи "куди слід". Нокел склав навіть перелік небажаних слів: Тяньаньмень (площа, де в 1989 р. були придушені протестні акції), Human Rights Watch, "Репортери без кордонів", BBC News та ін

Реклама:

Головне сьогодні