Найстаріша мешканка Землі святкує 116-річний день народження

— 5 березня 2013, 10:54

Про це повідомляє Lenta.ru із посиланням на Agence France-Presse.

День народження Окава відзначила в будинку для літніх, замовивши свою улюблену страву - тарілку суші зі скумбрією. Жінка повідомила репортерам, що не очікувала дожити до такого віку і своїм довголіттям вона "зобов'язана всім, хто був з нею поряд".

У лютому 2013 року представники Книги рекордів Гіннесса визнали Окаву найстарішою жінкою в світі. Це сталося після смерті американки Бессі Купер, котра прожила 116 років і сто днів.

Дослідники виділяють довгожителів, що подолали межу в 110 років, в окрему категорію. Друга половина цієї декади вважається межею життя людини. Менше ста людей в історії спостережень досягли 114-річного віку. Тільки 29 чоловік дожили до 115 років, і тільки вісім - до 116 років.

Найстаршою людиною вважається японець Дзіроемон Кімура, поточний вік якого перевищує 115 років і 320 днів. А найстарішою людиною в історії спостережень вважається француженка Жанна Кальман. Вона прожила 122 роки і 164 дні і померла в 1997 році.

Спостереження за довгожителями часто ускладнюється неможливістю підтвердження їх дати народження. Тому при констатації рекордної тривалості життя враховують лише тих людей, вік яких можна підтвердити документально.

Реклама:

Головне сьогодні