День сміху і день дурня: будьте пильні!)

— 1 квітня 2013, 11:00

День сміху в Одесі відзначають ювілейною, 40-ю, Гумориною і з нагоди свята для мешканців міста навіть зробили перший день квітня вихідним днем.

Започаткували Гуморину в "Чорноморській Пальмірі" на початку 70-х років виступом місцевої команди Клубу веселих та кмітливих. Зараз це – багатоденний фестиваль, який складається із безлічі заходів – концертів, фотовиставок, атракціонів, "Комедіади", чемпіонату анектодів, битви ді-джеїв і карнавалу, пише "Радіо свобода".

Також в Одесі відкрили "Посольство гумору". Базується воно в "Будинку клоунів", де виступає відома комік-група "Маски" на чолі із Борисом Барським та Георгієм Делієвим.

Кожен відвідувач посольства отримує візу у вигляді жовтого смайлику та гарантовано гарний настрій. До речі, "Будинок клоунів" цими днями став ареною фестивалю "Комедіада": в Одесу з’їхались 200 клоунів із 12 країн світу.

Народження дня сміху

ВІДЕО ДНЯ

За однією з версій свято зародився в Древньому Римі, де в середині лютого святкувався свято Дурних. Інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів, пишуть Риа Новости.

Є версія, що спочатку 1 квітня святкувалося в Індії та Стародавньому Римі як день весняного рівнодення. З нагоди весняного нового року влаштовували гуляння з жартами, витівками і веселими витівками. Так люди намагалися задобрити весняні капризи природи жартами і розіграшами.

За іншою версією День сміху пов'язаний з переходом на Григоріанський календар, запроваджений Папою Григорієм XIII в 1582 році.

У середні віки Новий рік відзначався в кінці березня - новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувалася якраз 1 квітня. У середині XVI століття король Карл IX реформував у Франції календар, перенісши Новий рік на 1 січня, але багато продовжували святкувати 1 квітня.

Людей, які підносили в цей день одне одному подарунки, називали квітневими дурнями. Також було прийнято розігрувати всіх. Звідси і пішов День сміху.

Відзначимо, що в Англії в цей день жартувати прийнято тільки в першій половині дня. Вважається, що той, хто порушить це правило, втратить удачу.

У Шотландії цей день називають Днем зозулі і відзначають протягом двох діб. Обдурений 1 квітня славиться "роззявою". Другий же день святкування має свою назву - День хвоста і особливу специфіку: всі жарти та розіграші цього дня присвячуються винятково частині людського тіла, розташованій нижче талії з боку спини.

У Німеччині 1 квітня вважається нещасливим днем. Німці вірять, що той, хто народився в цей день буде невезучим. У селах 1 квітня не працюють, не починають нових справ, не випускають худобу із стійл. Дорослі та діти обманюють один одного, посилаючи виконувати нездійсненні доручення.

У Португалії День сміху припадає на неділю і понеділок перед Великим постом. У цей день люди кидають один в одного борошном.

У Франції тих, хто вірить у жарти і глузування, називають "Квітневої рибою'' по аналогії з молодою квітневою рибою, яку дуже легко зловити. Одним з поширених жартів є приклеювання до спини людини паперової рибки.

В Індії свято називається Holi Festival і відзначається 31 березня. У цей день прийнято жартувати один над одним, мазати фарбами, кидатися спеціями, стрибати через вогнище і святкувати прихід весни.

Фото restplace.com.ua

Реклама:

Головне сьогодні