Хворі на ниркову недостатність передали Януковичу килим. Відео

— 9 квітня 2013, 14:21

Вони просили Президента втрутитися у ситуацію, що склалася довкола черкаської приватної клініки гемодіалізу, повідомляє Радіо Свобода.

Заклад знаходиться на межі закриття, сказав під час акції Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ. "6 квітня минає рік з моменту видання офіційного доручення президента України, яке зобов’язує повністю профінансувати послуги гемодіалізу в черкаській клініці гемодіалізу "Фрезеніус", – каже Шерембей.

Після відповідного доручення Черкаська обласна держадміністрація зобов’язалася оплачувати лікування щонайменше 100 хворих щороку. Однак гроші приватний центр досі не отримує, а борг на сьогодні становить майже 3 мільйони гривень, уточнює Шерембей.

Учасники протесту передали представникові адміністрації президента листа. Він обіцяв передати листа особисто Віктору Януковичу і розглянути звернення "у місячний термін відповідно до закону".

Активісти почали казати, що "це має вирішитися впродовж тижня, інакше люди помруть", однак представник від влади знизив плечима й пішов до адміністрації.
Килимок зі слідами від взуття, що символізує ігнорування черкаським головою облдержадміністрації доручення президента, представник влади відмовився брати. Натомість порадив віднести його до приймальні, що й зробили активісти.

Як зазначив Шерембей, "у приймальні килим забрали і надали йому навіть власний номер. Крім того, представники влади обіцяли розглянути звернення вже сьогодні".

Зазначимо, що вартість однієї процедури гемодіалізу в приватній клініці "Фрезеніус" і тамтешній обласні лікарні становить 829 грн.

За словами пацієнтів, ефективність лікування у державному й приватному закладі суттєво відрізняється, про що свідчить вищий рівень смертності в черкаській обласній лікарні. За словами пацієнта клініки "Фрезеніус", на сьогодні у центрі лікується 62 пацієнти.

Реклама:

Головне сьогодні