Вчені знайшли вакцину від героїнової залежності?

7
8 травня 2013

Як повідомляє ABC, яку цитує Inopressa, дослідження проведене вченими з наукового інституту Scripps (Ла Джолла).

Принцип роботи вакцини такий: вона сама знаходить в кровоносній системі героїн і психоактивні продукти його розпаду і не дозволяє цим речовинам досягати мозку. Поки що випробування проведені на тваринах.

Вчені довели: щури, у яких попередньо викликали героїнову наркоманію, після введення вакцини взагалі не споживали запропонований ним героїн.

Якщо випробування на людях виявляться успішними, вакцина може стати стандартним елементом лікування від героїнової залежності, на яку страждають, за деякими оцінками, понад 10 млн. людей на планеті.

Щоб створити вакцину, ученим довелося розмістити ключові елементи молекул наркотику на протеїнах-носіях. До речі, вакцини від кокаїну і нікотину, розроблені тим же методом, вже знаходяться на етапі клінічних випробувань. З героїном є додаткова складність - після ін'єкції він швидко розчиняється в крові.

Вакцина від героїну розроблена в лабораторії Кіма Дженди. Вона створює антитіла не тільки до героїну, але також до 6-ацетілморфіну і до морфіну.powered by lun.ua