Через Януковича під скорочення потрапить кожен другий викладач вишу

— 20 червня 2013, 15:31

Тобто, на одного викладача вишу повинно буде припадати 18 студентів, тоді як зараз в середньому по країні цей показник становить 10 учнів. Це, в свою чергу, призведе до звільнень працівників вузів, пише Фокус.

Такої думки дотримується голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

В свою чергу, за прогнозами директора Центру досліджень суспільства Інни Совсун, працювати доведеться більше за менші зарплати.

Вона каже, що при зменшенні кількості ставок в університетах, викладачам необхідно буде читати ту ж саму кількість курсів, керувати такою ж кількістю курсових і дипломних, заповнювати стільки ж документів, але за меншу зарплату. У підсумку держава заощадить на фінансуванні вузів, але постраждає і без того скромна якість одержуваних студентами знань.

"Під скорочення може потрапити кожен другий викладач, а всього можуть звільнити 48 тис. осіб", - каже голова київської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

РЕКЛАМА:

За його словами, найбільше ризикують молоді кадри. "Питання про те, кого звільнити, потенційно буде вирішуватися на засіданнях кафедр, вчених радах, де за замовчуванням вплив викладачів зі стажем набагато більший", - прогнозує Яцунь.

На його думку, перевантаженість вузівських викладачів - одна з причин низької якості вітчизняної освіти. За словами голови профспілки, в Європі все по-іншому.

"Наприклад, в Шотландії викладач 40% робочого часу зобов'язаний присвятити науковим дослідженням, 20% - адміністративним обов'язкам. І тільки 40% - це аудиторне навантаження", - каже він.

Тобто, шотландський викладач читає лекції та проводить семінари 4 години на тиждень, а його український колега - не менше 20 годин.

Реклама:

Головне сьогодні