До стихійного лиха екстрені служби готувалися кілька днів. Але зараз влада змушена визнати: напору води набережні австрійської столиці можуть не витримати. Не виключено, що рівень води в Дунаї 5 червня перевищить позначку 2002 року, коли в країні сталася найсильніша повінь за останні 100 років. Підвали і перші поверхи будівель вже затоплено, не ходить громадський транспорт.
"Ситуація така ж, як і в 2002 році. Але цього разу ми підготувалися краще. Ми пишаємося солдатами, пожежними та волонтерами, які допомагають впоратися з ударом стихії. Чи впораються захисні споруди з напором води, ми не знаємо, але зробимо все, що в наших силах, щоб уникнути руйнувань", - пообіцяв канцлер Австрії Вернер Хайманн.
![]() |
В інших районах країни ситуація не краще. Зруйновано сотні будинків, а в тих, що вціліли, немає води і електрики.
"Ми переїхали сюди всього півроку тому. Меблі і техніка в будинку була новою, а тепер майже все знищено. Це просто жахливо!" - Вигукує мешканка Відня Ангеліка Хайм.
Читай також:
Вода торкнулася і гірськолижних курортів в районі Зальцбурга. Через зсуви там зупинено рух поїздів. Постраждали десятки готелів, їх власники практично доведені до відчаю.
"Не впевнений, що ми зможемо відкритися до початку зимового сезону. Електрика, каналізація - все доведеться відновлювати. Номери теж затопило, деякі стіни взагалі зруйнувалися", - розводить руками власник австрійського готелю Хуберт Манн.
До сильних повеней готуються і мешканці Братислави. Поліція перекрила набережні і прилеглі до них вулиці столиці Словаччини. На допомогу рятувальникам відправлені армійські підрозділи.
![]() |
А в Празі пік стихійного лиха вже минув. У чеській столиці готуються до відновлення роботи п'яти станцій метро, відкриється рух по деяких дорогах. За попередніми оцінками, збитки від повені склали 270 мільйонів доларів.
Тим часом, на півночі країни пошуково-рятувальні роботи йдуть повним ходом. До деяких населених пунктів дістатися можна тільки вплав. Втім, мешканці постраждалих сіл все одно відмовляються залишати свої будинки.
![]() |
"Ми не спали вже 40 годин. Тільки вчора була перерва приблизно на 3 години, сьогодні знову приступили до роботи. Доводиться допомагати людям, які відмовилися від евакуації. Їх попереджали заздалегідь, і ось тільки зараз вони зрозуміли, що залишилися без питної води", - пояснює чеський пожежний Джири Кріс.
![]() |
Складна ситуація зберігається на півдні і південному сході Німеччини. У постраждалих районах зупинена навігація, порушено залізничне сполучення, тривають перебої з електрикою. Скільки часу і коштів потрібно на усунення наслідків влада поки не говорять.
За матеріалами Вести.ru.