Топ-10 винаходів червня

Наше життя все дужче поглинається технологіями. Багато фантастичних ідей, які демонструвало кіно, сьогодні наука втілила в реальність. З усіх боків ми оточені програмними кодами та інформацією, пише "Велика ідея".

І людству вже не сховатись від них. До уваги - добірка найкращих винаходів, досягнень науки та великих ідей, які вигадують та втілюють звичайні люди в різних куточках планети.

Смартфон для незрячих

Індус Суміт Дагар поєднав смартфон з таблицею Брайля. Завдяки його винаходу два мільйони людей з вадами зору зможуть долучитися до використання сучасних технологій. Клавіші та екран цього пристрою обладнані системою рухомих штиків, що дозволить незрячим взаємодіяти зі смартфоном та зчитувати динамічну інформацію.

Користувачі такого пристрою зможуть не лише відправляти та отримувати повідомлення і здійснювати дзвінки, але й користуватися усіма можливостями меню, зокрема іграми та відео. Завдяки вбудованій камері смартфон зможе переводити візуальну інформацію з навколишнього світу у шрифт Брайля. Серійна модель такого пристрою з’явиться на ринку в кінці року та коштуватиме приблизно 185 доларів США.

Моніторинг ясності розуму

Нещодавно на Кікстартері, виробники пристрою для моніторингу концентрації уваги, зібрали фінансування на його виробничцтво.

Пристрій являє собою обруч, що одягається на голову та вимірює електроенцефалограму мозку, візуалізуючи рівень зосередженості за допомогою спеціальної програми для смартфону.

Винахід дозволить відслідковувати концентрацію уваги під час будь-якої діяльності – роботи, навчання, творчості чи занять йогою. Також він аналізуватиме, які саме фактори сприяють та перешкоджають ментальному фокусу, та даватиме поради, як можна покращити свій показник у конкретній ситуації. Пристрій коштуватиме близько 100 доларів США.

Принтер для піци

В НАСА оголосили про інвестиції у виготовлення першого продовольчого 3D-принтера. Початково такий пристрій має на меті вирішити питання харчування космонавтів у довгих експедиціях, однак вже сьогодні зрозуміло, що його потенціал значно більший – аж до вирішення питання голоду на планеті.

Матеріалом для виготовлення їжі мають стати харчові порошки, що містять усі необхідні поживні елементи та мають тривалий термін зберігання. Наразі інженер принтера Анджан Контрактор отримав фінансування на удосконалення прототипу. На такому принтері вже була надрукована плитка шоколаду, наступна мета – піца.

Миттєвий підживлювач мобільного

18-тирічна американка Іша Кхарі вигадала, як заряджати мобільні пристрої у рекордно короткий термін. Завдяки її винаходу, лише 30 секунд живлення буде достатньо, щоб повністю зарядити телефон.

В основі її рішення лежить суперконденсатор, тобто батарейка, що зберігає дуже багато енергії при малому об’ємі. Цей нанопристрій поміщаються всередину звичайної батарейки мобільного телефону. Молода винахідниця вже отримала грант від компанії Intel та була запрошена до співпраці гігантом Google.

Інтерактивний путівник
У Нью-Йорку виготовили дорожній вказівник Points, який показує саме ту інформацію, яка вам потрібна. За допомогою простого інтерфейсу, розміщеного під знаком, можна обрати напрям розташування об’єктів, які цікавлять – великі міста, бари та ресторани, культурні події.

Залежно від вибору, стрілки вказівника обертаються навколо осі та оновлюють інформацію на світлодіодних дисплеях. До того ж, вказівник враховує час доби та відслідковує, у яких закладах наразі відбувається найвища соціальна онлайн-активність (твіти, чекіни), щоб спрямувати подорожнього у найжвавіші місця.

Цифрові штори

Регулювати рівень освітлення в кімнаті тепер можна не шторами, а смартфоном. Для цієї мети було розроблено спеціальну плівку для вікон Sonte Film, яку можна власноруч наклеїти на скло.

Подаючи на плівку сигнал зі смартфону, можна миттєво змінювати рівень її прозорості, аж до матового режиму з прозорістю 5%. За допомогою такої плівки можна "зашторювати" вікна, щоб регулювати температурний режим в кімнаті або контролювати рівень приватності. Також на неї можна проектувати відео.

Ідеальне взуття

Винахідники продовжують вигадувати нові способи використовувати 3D-принтери. Новозеландський дизайнер Ерл Стюарт створив подібним чином гнучкі ортопедичні туфлі.

Туфлі під назвою XYZ завдяки попередньому скануванню стопи ідеально повторюють її форму. Підошва туфель розроблена ортопедом і виконує функцію вирівнювання неправильного положення стопи. Дизайн цього взуття розроблено за принципом біомімікрії – наслідування естетики природних об’єктів.

Сонячний гриль
Зараз на Кікстартері йде збір коштів на пічку SolSource Air, що працює на сонячній енергії. За допомогою такого пристрою, можна готувати їжу абсолютно екологічним способом – без газу, дров та вугілля.

Пічка, розміщена проти сонця, розігрівається у лічені хвилини та дозволяє варити, смажити чи запікати будь-яку їжу. Пристрій пройшов успішні випробування у різних куточках світу за різних погодних умов. Модель уже почала розповсюджуватися в Китаї. Ринкова ціна пристрою становитиме 400 доларів. Одним із авторів нової печі є автор Google Glass Том Чі.

Браслет-рятівник

Браслет W/Me – ще одна інновація для контролювання фізичного та психічного здоров’я. Браслет здатен слідкувати за вегетативною системою, відстежувати психологічні реакції людини і попереджати свого власника, коли той занадто збуджений, пасивний чи депресивний.

Всю інформацію про актуальний стан здоров’я людини браслет пересилає на смартфон або комп’ютер. Бонусними функціями такого пристрою є його здатність дистанційного керувати камерою телефону, допомагати шукати загублений смартфон, чекинитися в соціальних мережах тощо. Орієнтовна вартість браслету W/Me становитиме 140 доларів США.

Український пневмоавтомобіль

48-річний харків’янин Олег Збарський змайстрував автомобіль, який їздить на повітрі. Для цього він перебив свої старі Жигулі, замінивши в них розподільний вал двигуна внутрішнього згоряння та карбюратор. Нова версія авто не забруднює атмосферу, бо під час їзди викидає звичайне повітря.

Недоліками машини є громіздкі балони з повітрям, які водій мусить возити на задньому сидінні, та невисока швидкість пересування – 40 км/год. Українець вже запатентував свій винахід і наразі шукає інвестування.

За матеріалами Велика ідея

Фото: Sumitdagar.com, gizmag.com, nasa.gov, rawstory.com, fastcocreate.com, designboom.com

Реклама:

Головне сьогодні