Німці переживають "котячий бум"

— 29 липня 2013, 11:04

З початку століття щорічні витрати німців на годівлю кішок виросли більш ніж на 60 відсотків, пише Deutsche Welle.

Тобто Німеччина, очевидно, переживає зараз "котячий бум". Психолог Єнс Леннекер, співвласник маркетингового агентства Rheingold Institut в Кельні, пояснює такий бум глибинними соціально-психологічними причинами: "У нашому індивідуалізованому світі люди не прагнуть занадто міцних зв'язків, але в той же час відчувають потребу в прихильності і ніжності".

У свою чергу Детлеф Нольте, прес-секретар Німецького об'єднання виробників товарів для домашніх тварин, наголосив на демографічній тенденції:

"У нашому суспільстві швидко зростає кількість тих, хто живе самотою, за власним бажанням або вимушено. Водночас неухильно зростає частка міського населення".

Цілком очевидно, що утримувати в міських умовах кішку менш обтяжливо, ніж собаку. Правда, кількість собак у німецьких домашніх господарствах теж продовжує рости - з 5 мільйонів у 2000 році до приблизно 5,4 мільйона на даний час. Однак популяція кішок за цей же період збільшилась значно помітніше: з 6,8 мільйона до 8,2 мільйона.

ВІДЕО ДНЯ

Але навіть ті, хто віддають перевагу собакам, зважають на урбанізацію: попитом користуються породи, які добре почуваються в міських умовах і можуть без особливих проблем подорожувати зі своїми господарями.

"Популярність собак невеликого розміру і раніше була висока, а ось з більш великими собаками ситуація проблематична", - зазначив Норберт Гольтгенрих, президент Центрального об'єднання зоологічних підприємств Німеччини. До цієї структури належать як виробники товарів для домашніх тварин, так і власники зоомагазинів.

У Центрального об'єднання зоологічних підприємств Німеччини є власна методика розрахунку популяції домашніх тварин, і їхні дані свідчать про те, що в Німеччині зараз налічується 12,3 мільйона кішок і 7,4 мільйона собак. Щоб покласти край такому різнобою, Норберт Гольтгенрих домовився з керівництвом Німецького об'єднання виробників товарів для домашніх тварин надалі проводити спільні дослідження і публікувати єдину статистику.

Але якщо абсолютні цифри поки різняться, то в оцінці основних тенденцій на ринку у двох підприємницьких спілок серйозних розбіжностей немає.

Так, за даними Німецького об'єднання виробників товарів для домашніх тварин, кількість декоративних птахів, таких як канарок або хвилястих папужок, скоротилася в Німеччині з майже 5 мільйонів у 2000-му році до приблизно 3,3 мільйона нині.

Детлеф Нольте і тут вказує на демографічну причину: падіння народжуваності. "Раніше птахів купували в основному заради дітей, але їхня частка в суспільстві, яке старіє, скорочується, до того ж дітям сьогодні набагато цікавіша всіляка електроніка".

З такою оцінкою повністю згоден Норберт Гольтгенрих. Однак те, що популярність пернатих і надалі падає, він пояснює виглядом традиційних пташиних кліток, які не дуже пасують до дизайну сучасних квартир.

Якщо ж говорити про таких типових "дитячих" домашніх тварин, як кролики, морські свинки і хом'ячки, то ринок кормів і аксесуарів для них поки залишається більш-менш стабільним, зазначив президент Центрального об'єднання зоологічних підприємств Німеччини, спираючись на багатий досвід власного зоомагазину.

У той же час такий сегмент ринку домашніх тварин, як декоративні риби, скорочується. Приблизно півтора десятиліття тому, розповів Детлеф Нольте, в моду увійшла риба для ставочків, які у себе облаштовували власники приміських або заміських будинків. Але тепер все більше мешканців Німеччини перебираються у квартири в міста, оскільки життя в сільській місцевості втрачає колишню привабливість.

Одначе попит падає і на акваріумних риб, вказав Норберт Гольтгенрих. За його словами, "винні в цьому не стільки риби, скільки самі споживачі, які чомусь вважають, що вміст акваріума потребує занадто великих енерговитрат". Люди просто ще не помітили змін, які відбулися в галузі, запевнив співрозмовник. Адже світлодіоди і вдосконалені акваріумні поршні, які нині застосовуються, істотно знизили енергоспоживання.

Детлеф Нольте не схильний перебільшувати коливання інтересу до світу акваріумів. Ті, хто мають декоративних рибок, пояснив він, ставляться до них не стільки як до домашніх тварин у звичному розумінні, скільки як до хобі, а усіляке захоплення зазвичай пов'язане з поглибленим вивченням предмета.

У таких випадках попит на супутні товари, як правило, досить стабільний, зазначив прес-секретар Німецького об'єднання виробників товарів для домашніх тварин.

Але тут же додав, що середній вік тих, хто в сьогоднішній Німеччині захоплюється акваріумами, неухильно зростає. "Раніше таке хобі татусі передавали своїм дітям, сьогодні це вже не так", - підкреслив він. Тому в довгостроковій перспективі даний сегмент ринку чекають не кращі часи, "якщо, звичайно, нам не вдасться привабити цим хобі нові покоління дітей та молоді", сказав Детлеф Нольте.

Реклама:

Головне сьогодні