Студенти і робітники вживають медпрепарати для подолання стресу - звіт

21
27 серпня 2013

"Щоб долати стресові ситуації на роботі, п'ять відсотків німецьких працівників приймали упродовж останніх 12 місяців психотропні препарати чи амфетаміни", - розповів заступник директора наукового інституту медичної каси АОК Гельмут Шредер.

Нещодавно АОК оприлюднила звіт за 2013 рік, у якому здійснено аналіз причин, через які німці йдуть на лікарняний. Звіт вказує на небезпечну тенденцію - чимало німців приймають допінг і навіть наркотики, щоб краще вчитися і працювати.

У групі ризику - молоді люди віком до 30 років. Допінг допомагає їм боротися зі втомою та втратою концентрації. До приймання таких засобів вдається кожен дванадцятий молодий німець, повідомляє Deustshe Welle.

Реклама:

Утім, небезпеки допінгу недооцінюють: "рятівні таблетки" спричинюють головний біль, нудоту, можуть шкодити внутрішнім органам і призводити до залежності.

Утім, ризики для здоров´я від стресу спричинені не лише наркотиками і психотропними речовинами. Найбільшою проблемою, пов´язаною зі стресом на роботі залишаються алкоголь і цигарки, йдеться в дослідженні.

За даними звіту, 5,3 відсотки опитаних щодня вживають алкоголь. За останні десять років кількість днів відсутності на роботі через хвороби, спричинені алкологем і палінням, зросла на 17 відсотків.

Проблема стосується не лише Німеччини, а всіх індустріальних країн, каже євродепутатка Ютта Штайнрук.

"В Америці, наприклад, є університети, де 25 відсотків студентів уживають допінг", - зауважує вона. У Німеччині серед студентів таких п'ять відсотків. "Це тривожний сигнал, коли молоді люди перебувають під таким тиском", - коментує Штайнрук.

Затяжний стрес і велике навантаження на роботі призводять до психічних розладів і залежностей, розповіли в Союзі німецьких профспілок. Причинами стресу можуть бути і конфлікти з керівництвом або цькування з боку колег. Утім, у депресію можуть загнати й надто довгі години роботи.

Реклама:

"Це стосується перш за все працівників, які ставляться до роботи дуже відповідально", - пояснює Гельмут Шредер. Такі співробітники частіше нервують і частіше приймають пігулки або алкоголь.

Виправляти ситуацію мають насамперед роботодавці, вважають представники профспілок. "Хороші умови праці - найкраща профілактика. Зростання кількості залежних вимагає кращої організації праці, збільшення зарплат і трудових гарантій", розповіли в Союзі німецьких профспілок.

Роботодавець може, наприклад, запропонувати працівникам курси з медитації чи спортивні секції. "Такі курси можуть проводитися в робочі години або частково фінансуватися роботодавцем", - вважає директор Центру з питань залежності Рафаель Ґасманн.

Вирішувати проблему мають і політики. Зокрема - зробити важчим доступ до допінгових медикаментів, переконана Ютта Штайнрук. "Ми мусимо обмежити перелік ліків, які можна вільно купити в інтернеті… Також ми мусимо інвестувати у превентивні заходи", - європарламентарка має на увазі, що працівникам потрібні більші трудові гарантії.

"У майбутньому потрібно ухвалити закони, які зроблять робочі місця надійнішими, щоб люди не почувалися під тиском, що в будь-який момент можуть втратити роботу", - переконана депутатка. Закони, на її думку, мають контролювати також робочий час або розміри зарплат.Реклама: