Amazon блокує покупців, які часто повертають товар

28
5 серпня 2013

Покупці, яких "викинули", скаржаться на це на численних форумах, адже цей великий магазин онлайн-торгівлі відтепер залишається для них закритим, пише Deutsche Welle.

Про те, що занадто високий показник повернення купленого товару може стати проблемою для закладу онлайн-торгівлі, відомо давно.
Дослідження університету Регенсбурга, наприклад, засвідчили, що приблизно кожен четвертий з десяти покупців свідомо, ще під час замовлення планує відіслати товар назад.

Утім, повернення купленого товару - невід'ємна складова бізнес-моделі роботи дистанційної торгівлі, пояснює Кристін Шмідт, речниця спілки німецької дистанційної торгівлі BVH.

Реклама:

Так, наприклад, Zalando своєю рекламою безкоштовного пересилання товару назад заохочував своїх клієнтів до так званого замовлення для вибору.

"Ми вдаємося до закриття рахунків лише у виняткових випадках після ретельної перевірки", - заявила речниця Amazon Кристіне Геґер.

За її словами, це роблять тоді, коли клієнт не виявляє "поведінки купівлі та повернення споживача". Утім, на конкретне запитання, коли ж клієнт є таким, що занадто часто повертає товар, підприємство відповіді не дало. Так, покупціям Amazon і надалі залишається незрозумілим, яка саме поведінка призводить до закриття рахунку.

З правової точки зору, поведінка Amazon не є проблемою. "Компанія може вибирати, з ким їй займатися бізнесом", - каже Томас Брадлер з центру захисту прав споживачів у землі Північний Рейн-Вестфалія. Навіть виключення нелюбих клієнтів дозволяється. Також і інші заклади онлайн-торгівлі реагують закриттям профілів клієнтів у разі зловживання поверненням товару.

Різниця полягає в тому, що у більшості випадків перед цим з клієнтом контактують. Таким чином споживачеві спочатку повідомляють за допомогою електронної пошти або телефонного дзвінка, що він занадто часто повертає товар, зазначає Шмідт. Отже, споживач у такій ситуації має можливість змінити свою поведінку. Якщо ж він, так би мовити, не виправляється, то не може здійснювати наступних замовлень.

Чому Amazon перед такими діями не контактує з клієнтами, залишається незрозумілим. Адже "пряме закриття рахунку - дуже радикальний крок, бо клієнт позбавляється можливості надалі купувати на цій платформі", - каже речниця BVH. Чи онлайн-магазин вдається в такий спосіб до самозахисту - це питання залишається відкритим.

Реклама:


Реклама: