Курортні романи майже не призводять до серйозних стосунків - експерти

80
6 серпня 2013

Якщо зради на курорті і призводять до сімейних розривів, то вони, найімовірніше, - лише привід, а не причина цього.

Так вважають психологи, експерти з питань сім'ї Михайло Фризюк і Юрій Симонов, яких цитує Укрінформ.

"Курортні романи, які закінчилися стосунками, - це менше 10%. Це 8-10%... Шанс знайти свою другу половинку є, але він дуже маленький", - зазначив психолог, психотерапевт Михайло Фризюк.

Реклама:

Що стосується розпаду сімей внаслідок курортних романів, то, на його думку, ця цифра має бути "значно вища". Але роман на курорті може бути лише приводом для розпаду сім'ї і не завжди - причиною. А причина, яка змушує на курорті шукати відносини, - одна з основних. Серед них - неможливість побудувати потрібні відносини вдома.

"Але якщо є хороший контакт, любов, то це не є проблемою. Тобто якщо серце зайняте, то на жодному курорті в нього ніхто не вміститься. А якщо є складнощі у відносинах, бракує любові, ніжності, уваги, є втома, побут, який придавив, то курорт стає дуже сприятливим місцем, де партнер може це добрати", - уточнив Михайло Фризюк.

"А, може бути, курортний роман просто посприяв, а розпад сім'ї вже був підготовлений заздалегідь", - припустив соціонік, експерт із сімейних зрад Юрій Симонов, переконаний у тому, що відрядження і курорти лише освіжають відносини.

Освіжають їх навіть скандали в сім'ї, вважають експерти. "Якщо в сім'ї скандалять - це означає, що не все ще вмерло. Це - спроби щось сказати один одному. Гірше, коли і скандалити вже лінь. Але розлучення - це не лише кінець чогось. Це і шанс для початку. Треба дати один одному цей шанс", - сказав Юрій Симонов.

"Скандал - це добре. Важливо, щоб це був вирішений скандал. Якщо в результаті скандалу вирішується конфлікт, це розвиває відносини", - підкреслив Михайло Фризюк.

В цілому, психологи не радять зізнаватися у своїх зрадах і не надавати велике значення курортним романам. А крім того, як зазначив Юрій Симонов, "кількімть зрад - досить рівномірна протягом року, просто літні зради помітніші".

Реклама:

Експерти вважають, що їхати на курорт за серйозними стосунками не варто і не треба ставити собі таке завдання. Реклама: