Німецькі працівники схильні до службових романів. Чоловіки охочіші - опитування

— 8 серпня 2013, 10:45

Це засвідчили результати опитування Інституту громадської думки Forsa, в якому взяв участь 1001 респондент. Найбільш "легкими на підйом" виявилися 18-29-річні: в цій віковій групі кожен п'ятий уже мав любовні пригоди на роботі. Загалом охочих до еротичних пригод в офісі серед опитаних - 22 відсотки. Чоловіків серед них більше, ніж жінок, пише Deutsche Welle.

Службові романи трапляються переважно між колегами на одному щаблі кар'єрної ієрархії, заявили три чверті респондентів. Еротичний епізод із підлеглим мали або можуть собі уявити 10%, із практикантом - 6%, а з шефом - тільки 4% опитаних.

Майже чверть усіх любовних пригод між колегами трапляються після офісних вечірок, наприклад, спільних святкувань Різдва чи літніх корпоративів. Ще близько 10 відсотків опитаних зізналися, що розпочинали інтимні пригоди під час обідньої перерви або затримавшись у офісі до вечора.

Робочий графік на сучасних фірмах і підприємствах приблизно однаковий: вісім годин на день, п'ять днів на тиждень. Тому й не дивно, що свою другу половину люди шукають і знаходять там, де проводять найбільше часу - на роботі, каже дипломована психологиня і провідна експертка німецького порталу для знайомств Elitepartner.de Ліза Фішбах.

Тим, кого кохання застало на роботі, Ліза Фішбах радить дотримуватися певних правил, щоб не ускладнювати життя собі й колегам. Правило перше: чітко розділяти роботу й особисте життя. Обійми, поцілунки, обмін ніжними прізвиськами та відвертими електронними листами - в офісі все це табу. Обговорювати інтимні подробиці з колегами теж не варто, щоб потім, якщо роман виявиться недовговічним, не вислуховувати співчутливі коментарі та нетактовні запитання.

ВІДЕО ДНЯ

Правило друге: необхідно зберігати нейтральні стосунки з усіма членами колективу. Замість того, щоб під час обідньої перерви усамітнюватися за віддаленим столиком, краще приєднатися до решти колег. "Якою б привабливою не виглядала ідея відгородитися від решти світу, на практиці це - порушення корпоративної етики", - каже німецька психологиня.

Третє правило: у жодному разі не з'ясовуйте на роботі стосунки. Краще взяти відгули чи відпустку й кілька днів не бачитися з об'єктом пристрасті, ніж воювати на очах у допитливих колег. Якщо ж стосунки закінчилися, починає діяти інше залізне правило - відмежування особистого життя від професійних інтересів, каже експертка. Необхідно укласти з екс-партнером своєрідну угоду: уникати драматичних сцен, зберігати нейтралітет і не посвячувати в деталі весь офіс.

Якщо ж вам пощастило і службовий роман перетворюється на серйозні стосунки, Ліза Фішбах радить розповісти про це колегам і шефу до того, як поповзуть чутки. Шефа варто сповістити з практичних міркувань, адже близькі стосунки між двома співробітниками можуть бути підставою для спільної відпустки чи переходу в інший відділ, коли необхідно зберігати ієрархію.

Реклама:

Головне сьогодні