Богатирьова закликала студентів-медиків не наслідувати Хауса

26
3 вересня 2013

Про це вона сказала у ході відкритої онлайн-лекції для студентів, професорсько-викладацького складу усіх медичних вишів та медичної спільноти України з питань ролі та місця лікаря в сучасному світі, повідомляє УНІАН.

Міністр наголосила, що вимоги до зовнішнього вигляду лікаря не змінювалися роками.

"Має бути "золота середина", жодних надмірностей в одязі, косметиці та парфумах. Лікар не повинен мати нарощених нігтів, волосся, що пофарбоване у неприродній колір, або мати зачіску, яка й на подіумі не завжди може бути дозволена", - сказала Богатирьова.

Реклама:

"Зв'язок між лікарем та пацієнтом – це діалог. Дуже важливо для лікаря вміти організувати цей діалог, вміти правильно зрозуміти поведінку хворого. І якщо лікар гармонійно ставиться до процесу взаємодії з хворим, грамотно спрямовує бесіду до всього процесу, такого лікаря чекає успіх", - зазначила вона.

Міністр наголосила, що основними рисами лікаря є "високий рівень професійних знань, комунікативна компетентність та високі моральні якості".

"Основними мотивами, які спонукають хворих та пацієнтів до спілкування з лікарем, усвідомлення або підсвідома потреба у пораді, консультації, нарешті, потреба хворої людини виговоритися і тим самим полегшити свій психологічний стан", - заявила Богатирьова.

"Уміння слухати вимагає концентрації уваги та зосередженості лікаря. Важливою рисою лікаря є емпатія – здатність людини до паралельного переживання тих емоцій, які виникають у процесі спілкування з людиною", - наголосила вона.

У 2011 році Богатирьова, будучи секретарем Ради нацбезпеки й оборони, виступила на врученні дипломів випускників Києво-Могилянської академії з промовою, яка повторювала відому промову тодішнього глави корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда у 2005 році. Потім світова преса висміяла її за плагіат.Реклама: