Благодійники: Відомство Лукаш знищує благодійність і втягує нас у корупцію

— 5 вересня 2013, 13:17

Про це на прес-конференції у четвер заявили представники Українського форуму благодійності, благодійних фондів та організацій.

Керівник Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш пояснила, що 16-го серпня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді зміни до закону "Про благодійну діяльність та благодійні організації", якими, зокрема, пропонується ввести обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів про благодійні пожертви коштів, на суму від 850 гривень.

Іншою нормою пропонується виключити слова про встановлення для цілей благодійної діяльності "сервітутів земельних ділянок або іншого нерухомого майна на користь благодійних організацій або інших бенефіціарів".

"Сервітути- це безоплатне користування нерухомістю та землею. У законі було сказано, що це можна використовувати лише у благодійних цілях. Тепер землю можна буде отримати у благодійних цілях, а далі з нею можна буде робити, що завгодно", - сказала Гулевська-Черниш.

"Тобто пропонується, щоб благодійні фонди стали частиною корупційних схем", - додала вона.

За словами Гулевськоі-Черниш, ці дві норми "привели у жах весь благодійний сектор", адже вони фактично унеможливлюють благодійну діяльність в Україні.

"Виникає питання: чи це хтось у Мін'юсті не подумав, чи це спланована акція, спрямована на знищення громадянського суспільства в Україні?", - сказала вона.

За словами засновниці спільноти "Таблеточки" Ольги Кудіненко, у разі ухвалення законопроекту, 80% пожертв на лікування перестануть надходити.

"Я порахувала, скільки грошей не зібрали б "Таблеточки" за історію свого існування, якби існував цей закон. Виявилося, що 10% пожертв, які складають пожертви більше 850 гривень - це 1 мільйон 900 тисяч гривень, тобто 82% всіх зібраних за 2 роки коштів. Тобто 80% тих, хто потребують допомоги, її не отримають, ми цих людей просто списуємо! У мене відчуття, що я живу в Гітлерівській Німеччині, коли Гітлер збирає всіх непотрібних людей і відправляє їх у концтабори", - сказала вона.

Крім того, за словами благодійників, нові зміни заблокують більшість всіх пожертв, зроблених з-за кордону, а також гранти на розвиток громадянського суспільства.

"Ще одна велика загроза - перекриваються всі іноземні пожертви, адже є благодійні фонди, які працюють, наприклад, в Німеччині і допомагають лікувати дітей тут і не мають представництва в Україні, або всі інтернет-пожертви... Цей законопроект несе загрозу для всього громадського сектору, бо всі грантові угоди, які укладають фонди, - це угоди про благодійну допомогу. Виходить, уряд Норвегії чи Швеції тепер має платити у кишеню українським нотаріусам", - сказала Гулевсьака-Черниш.

У свою чергу керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лаціба заявив, що у змінах, підготовлених Мін'юстом, містяться порушення Конституції, зокрема статтю про те, що нові закони не можуть порушувати права і свободи, які вже гарантовані законами.

"Ми були шоковані правкою про обов'язкове нотаріальне посвідчення пожертв. Це означає, що нотаріус по паспорту фіксує осіб - хто дає і хто бере. Для чого державі потрібно це контролювати? Це цивільні відносини двох осіб! Зрозуміло, для чого це потрібно. Нотаріуси - це паства Мін'юсту, треба дати їм трошки заробити. Звідки державі взяти кошти? Звісно, з благодійників", - сказав він.

Крім того, за словами Лаціби, у пояснювальній записці до законопроекту вказано, що він погоджений з громадськістю, втім, всі звернення благодійників та їхні правки були проігноровані Мін'юстом.

"Заступник міністра Сєров підписав відповідь Форуму благодійників про те, що він відмовляє у внесенні наших правок. Більше того, тут написано, що ці правки погоджені з Мінфіном. Ми надіслали їм запит. Вони відповіли, що нічого не підписували. Тобто ми маємо справу або з підлогом документів, або з умисним обманом", - сказав Лаціба.

Він додав, що благодійники звертатимуться до Генпрокуратури з вимогою перевірити діяльність Мін'юсту.

Благодійники написали відкритого листа до депутатів, президента та Кабміну не включати зміни до закону про благодійність до порядку денного Верховної Ради.

Вони також зібрали більше 1300 підписів громадян під відкритим зверненням та просять підписати його всіх небайдужих.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні