Україна стала однією з найгірших країн для народження дітей

23
5 вересня 2013

Такої думки дотримуються західні аналітики, яких цитує Фокус.

Так, у рейтингу країн, найкращих для народження (складений корпорацією The Economist Intelligence Unit), Україна посіла "почесне" 78-е місце. Нижче тільки Кенія (79-е) і Нігерія (80-е).

Оцінювалися держави за 11 критеріями: рівень життя, стабільність на ринку праці, рівноправ'я статей, географічне положення, рівень злочинності, оцінка особистого щастя, оцінка системи охорони здоров'я, сімейні цінності та ін.

Реклама:

Враховуючи, що, на думку аналітиків The Economist, саме багатство країни, виміряне у ВВП на людину, на 2/3 визначає задоволеність громадян своїм життям.

Перші позиції в рейтингу посіли Швейцарія, Австралія і Норвегія. Україна ж потрапила до складу бунтуючих і бідних держав, де панує політичний гніт. Крім того, вона фактично стала найгіршою в Європі країною, де можна було б народитися.

Утім, українські демографи з оцінками іноземних фахівців не згодні.

"Якщо говорити про ВВП, то ми дійсно в групі країн з низькими доходами. Але що стосується всіх інших критеріїв, то у нас ситуація значно краще, ніж у Нігерії. Такого рейтингу не повинно було бути" , - стверджує фахівець Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Людмила Черенько.Реклама: